| kaTTsu a întrebat:

De ce poate sosi acasa o pizza comandata, mai repede decat ambulanta?

Răspuns Câştigător
| Nécromancie a răspuns:

Cretzufinish a răspuns:
E la categoria intrebari fara raspuns. Am putea zice ca in cazul pizzei serviciul e platit si nu implica riscuri, pe cand ambulanta nu are nici un beneficiu de pe urma pacientului si mai alea a decedatului

adica aia nu au SALARIU'?straight face
ba voi inainte sa scrieti ganditi putin?big grin

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu e adevarat.Ambulanta ajunge categoric mai repede decat o pizza comandata, in caz ca este urgenta majora(nr.accident)

| Floreenofficial a răspuns:

Banii cred ca sunt cauza principala. Dar totusi nu da vina pe cei de la ambulanta ca mereu sunt mai multe urgente deodata si nu pot face nici ei fata. Daca ar avea mai multe masini si mai mult personal ar veni.

| Nirvana a răspuns:

Cei de la pizza au nevoie de clienti. Cei de la ambulanta nu.

| cretzufinish a răspuns:

E la categoria intrebari fara raspuns. Am putea zice ca in cazul pizzei serviciul e platit si nu implica riscuri, pe cand ambulanta nu are nici un beneficiu de pe urma pacientului si mai alea a decedatului laughing

| tim a răspuns:

Simplu, la pizza platesti si mai dai si bacsis, de asta ajunge mai repede. sin+... e urgenta nu? daca nu mananci pizza te doboara o pofta nebuna laughing

| Marijuana a răspuns:

straight face Serviciile medicale din tara noastra sunt "moarte" ce poti sa le ceri?

Pai ala cu pizza vine repede ca de nu isi pierde slujba, pe cand cei cu ambulantastraight face unora chiar nu le pasa straight face [bine nu`s toti la fel]

Asta e viatastraight face

| Gabytzaa98 a răspuns:

Care e problema ta daca eu cer Id-uri de mess? ia mai lasa-ma bai! blesteama-ti tu parintii!:p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece ambulantza nu primeste bani dar cei cu pizza primesc bani