| LeeMaya a întrebat:

De curand mi-am facut o pagina pe facebook si am ales o prietena pentru a-mi fi de ajutor ca administrator2.
Cand una dintre noi pune o poza :
ea da like si apare ca ei personal ii place, dar cand dau eu scrie ca paginii ii place...
Ce pot face pentru a putea sa-mi apara si mie la fel?

Răspuns Câştigător
| Melaniadelia0 a răspuns:

Cand intri pe pagina, sus este o. dunga cum ar veni si scrie Utilizeaza ca (numele tau de facebook) sau ceva de genul..si dai click acolo. Probabil prietena ta asa a facut, habar nu am.
Dar daca vrei sa dai like la postari si in numele tau si nu in numele paginii, asta trebuie sa faci happy
Fundita? :*

3 răspunsuri:
| zuzualina a răspuns:

Cand dai like de pe pagina apare ca pagina X a dat like.

Cand esti de pe contul tau apare:
1. fie „dislike/nu imi mai place" eventual numele paginii (Paginei X ii place/apreciaza/like asta/this si inca Y persoane)
2. fie tot „dislike/nu imi mai place" doar ca „Ție și altor/and others Y persoane apreciaza/like" ceea ce inseamna ca esti de pe contul tau.

Ce trebuie facut? ACCESEZI pagina (nu de la rotita/setari si selectezi pagina), cand folosesti facebook „ca tu", pe contul tau, scrii adresa in bara de adrese a browserului si iti apare ca „Folosesti pagina X ca a). Tu(ca si cont personal) b). Ca angrypagina)" „Schimba in CONT PERSONAL"

Și cam asa ar trebui sa mearga.
Sper ca ai inteles ceva...

| zuzualina a răspuns (pentru zuzualina):

Poti verifica dand dislike si apoi like si ar trebui sa iti apara

Era b). Ca X (pagina)... am uitat sa pun spatiu si a iesit angry laughing