| AmaliaAmi a întrebat:

Este adevarat ca vine APOCALIPSA, din noulaughingpe 23 August?big grinFundita

Răspuns Câştigător
| dulcica480 a răspuns:

In nici un caz

28 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Asa a prezis Rasputin! A zis ca vine cu foc; deocamdata este foarte cald, insa, daca se racoreste pana pe 23 august, am scapat si de data asta!

| George1510 a răspuns:

Vine, asa cum a venit aia de pe 23 decembrie anul trecutwinking

| AnaBejenaru a răspuns:

Caterinca maximalaughing.Si cand te gandesti ca unii cred asa ceva.
Nu se intampla nimic, o alta aberatie sa scoata aia bani pe seama omaneilor credulilaughing

| GuessWho a răspuns:

Nu mai intrebati asa ceva. Nu e adevarat,bineinteles ca nu. Rasputin care a prezis asa ceva,nu era nici sfant,nici Dumnezeu. Dupa cum spune Biblia:"Cand va veni sfarsitul lumii prin foc va fi, dar atunci nu vor stii nici oamenii, nici sfintii, nici pasarile cerului, ci numai Eu singur." trage si tu concluzii. Avem un Dumnezeu totusi.

| Duucu a răspuns:

Mai mult ca sigur că vine.Rasputin e un om foarte înțelept.Eu deja m-am pregătit pentru sfărșitul vieții.

| fuzzer a răspuns:

Povesti de adormit copiii, nu cred in asa ceva.

| Seducatorul a răspuns:

Nu! Poti dormi linistita noaptea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa vorbesc oamenii, dar nu e adevarat, doar Dumnezeu stie cand va veni. Sa aveti o zi frumoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minciuni de 2 lei, ca sa sperie lumea, NU, nu va veni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, apocalipsa s-a anunţat până acum de nşpe mii de ori.Trebuia să vină şi pe 21 decembrie 2012, şi pe 21 mai 2011 şi tot aşa.Lumea oricum se sfârşeşte pe zi ce trece.
Sunt oameni care nu au viaţă şi stau ei închişi între 4 pereţi şi se gândesc cu ce să mai sperie lumea, de altfel naivă.
Oamenii care cred în aşa ceva sunt naivi.
Ziua de 23 august va fi o zi ca oricare alta. Oamenii oricum mor fie că vor fie că nu.
Nu ştie nimeni când va veni apocalipsa aşa că stai liniştită.

| trolololo a răspuns:

Eu am vorbit cu Dumnezeu pe messenger și m-a liniștit spunându-mi ca nu e adevarat.
Mi-a mai spus ca nici El nu știe exact când o sa fie. A zis ca atunci când o sa se hotărască o sa îmi transmită, pana atunci sa fiu liniștit ca nu e nici o Apocalipsa.
A început sa îmi transmită smile-uri de alea care se tăvălesc pe jos de ras, spunând ca oamenii sunt nebuni, ca atunci când i-a creat nu credea ca o sa se ajungă la asa ceva. S-a saturat sa tot fie pupat in fund.

Deci nu o sa fie Apocalipsa.

| georgeta27 a răspuns:

Eu nu cred asa ceva

| comsacodrut a răspuns:

Nu crede in spusele nebunilor.Ei,, prezic'' daca pot spune asa pentru a iesi in centrul atentiei, dar nimic din ce spun ei nu este adevarat

| KnowEverything a răspuns:

Ai auzit de la povestea cu Rasputin? Cred ca era beat... Stii cum se spune : In Mama Rusie la robinete nu curge apa. La robinete curge vodka laughing

| igrek a răspuns:

Le-aș da foc la ăia care au pornit zvonul.

| Danny_Danny_Ungureanu_1970 a răspuns:

Baliverne...

| Andiiii a răspuns:

Da, murim acuma. Plătiți-vă facturile.

| HeiligKreuz a răspuns:

Dupa 28 mi-e indiferent.Pana atunci sa-mi puna pofta-n cui.

| Andreea625 a răspuns:

Aaii ramas in urma a venit pe 23 decembrie!

| Prometeu99 a răspuns:

TEORECTIC vine...din nou... laughing
Am auzit ceva de Apocalipsa lui Rasputin, cred. laughing

| vasiyo a răspuns:

Apocalipsa nu va veni curand si chiar da ca va veni nimeni nu stie asta.

| TCI a răspuns:

Si daca vine ce poti sa mai faci? Nimic laughing

| Keyboard a răspuns:

Vine vine am auzit si eu, eu inchiriez un avion si ma duc in america

| Elenaax a răspuns:

Apocalipsa vine cand vrea Dumnezeu, nimeni nu va stii cand va fi Apocalipsa. Asa ca stai calma, ca oamenii din show-biz sperie lumea mai mult. Cum era in 2012 si nu a mai venit.

| Thetysianul a răspuns:

Cu siguranţă va veni, nici nu încape îndoială. Glumesc, dacă va veni apocalipsa vreodată, vor fi multe fenomene uşoare, dar dese, înainte de cel care va distruge totul.

| Madaa25 a răspuns:

Hei.
Nu, nu e.laughing

| Korynutzza a răspuns:

Nu e adevaratlaughing)