| N0NameForY0u a întrebat:

Nu mai am ce sa citesc si de aceea as vrea sa va intreb ce carti as putea citi, nu foarte grele!

Răspuns Câştigător
| ImperfectlyPerfect a răspuns:

Lewis Carrol-Alice in tara minunilor
Anton Pann-Povestea Vorbirii
George Calinescu-Enigma Otiliei
Henry Gilbert-Robin Hood
Mark Twain-Print si Cersetor
Mihail Sadoveanu-Hanul Ancutei
O mie si una de nopti
Ioan Slavici-Popa Tanda
Ioan Slavici-Budulea Taichii
J.M Barrie-Peter Pan
Ioan Slavici-Moara cu noroc
Nazdravaniile lui Pacala
H.C Andersen-Craiasa zapeziilor
Cezar Petrescu-Fram Ursul Polar
Marin Preda-Morometii
Antonie de Saint-Exupery-Micul Print
Mark Twain-Aventurile lui Tom Sawyer
Mihail Sadoveanu-Dumbrava minunata
Ionel Teodoreanu-La Medeleni
Charles Dickens-Oliver Twist
Charles Dickens-David Copperfield
Ion Creanga-Amintiri din copilarie
Jonathan Swift-Calatoriile Lui Gulliver
Funda?happy

| eu4you a răspuns (pentru ImperfectlyPerfect):

Cartile astea ma cam plictisesc acum...le-am citit in clasa a treia...

| ImperfectlyPerfect a răspuns (pentru eu4you):

Eu am scris carti simple, ca asa cere:"nu foarte grele" si oricum nu e treaba ta ce scriu eu la intrebari.pahappy

| eu4you a răspuns (pentru ImperfectlyPerfect):

Te pup si eu, draga mea!hee hee

10 răspunsuri:
| PikaRawrr a răspuns:

Vechiul oras imperial de Yatsunari Kawabata..memoriile unei gheise, elevul dima dintr-a 7a., pictorita din Shanghai, cea mai frumoasa carte din lume ^^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste suplimentul literar din Romania Libera, e mai usoara... doar vreo 30 de grame are laughing
Glumesc, citeste "De-a puia gaia" de Vlad Musatescu, na!

| BIOO a răspuns:

Iti recomand cu caldura, cartea "TATĂ BOGAT, TATĂ SĂRAC", a scriitorului american Robert T. Kiyosaki. Este o carte super tare, care schimba total parerea despre circuitul banilor; despre anii in care muncim numai pentru stat. Citeste aceasta carte si lasa banii sa munceasca pentru tine si nu sa muncesti tu pentru ei ca sa supravietuiesti. Mult succes!

| BIOO a răspuns:

Am revenit, pentru a-ti oferi si posibilitatea sa o poti citi pe 'net, pana iti procuri la domiciliu
http://issuu.com/pro_artis/docs/tata_bogat_tata_sarac_kiyosaki_robert-copy

| diana0213 a răspuns:

Prietenul nevazut-Cecelia Ahern

P.S. Te iubesc-Cecelia Ahern

Multumesc pentru amintiri-Cecelia Ahern
Suflete pereche-Cecelia Ahern

Cartea viitorului-Cecelia Ahern

Cadoul-Cecelia Ahern

Si daca e adevarat...-Marc Levy

O zi-David Nichols

Apa pentru elefanti-Sara Gruen

Twilight Saga-Stephenie Meyer(daca esti fan(a) a romanelor cu vampiri

Eu le-am citit si toate mi-au placut (in special cele de Cecelia Ahern)

| ryxxGiz a răspuns:

Nick Hornby-Slam, Jenny Colgan-Fetele din West End, Marcus Segwick-Sabia magica, Mircea Eliade-Domnisoara Cristina, Jules Verne-Uimitoarele aventuri ale unui chinez...

| AnWtZyKa a răspuns:

"Ciresarii" de Constantin Chirita: volumul 1, 2, 3, 4 sau 5.