| qwerty1234 a întrebat:

Salut, ati putea sa-mi recomandatati cateva carti pe care sa le citesc, pe cat posibil sa fie autori straini. Nu am un anumit gen de carte favorita dar am citit pana acum doua carti de Dostoievski si anume: "Idiotul" si "Crima si pedeapsa" si mi-au placut, mai ales "Crima si Pedeapsa". Sunt un incepator in ale cititului, am 16 ani deci as vrea ceva carti nu foarte grele de inteles. Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| iulia555 a răspuns:

Pai... nu stiu; ai putea inceca Emil si detectivii sau Jurnlul unui pusti dar cred ca esti cam mare pentru el! Poti incerca Comoara din insula sau Cronicile din narnia, poti incerca pe siteul editura Art, poate gasesti ceva pe placul tau! Fundita?