| Rosa12 a întrebat:

Peste 3 zile o sa plec la bunicii mei,la tara, pentru 2 saptamani.Nu stiu ce lucruri sa imi iau la mine.Sunt cativa copii acolo si as vrea niste idei ce sa imi iau la mine.
Dupa aceea o sa merg la munte cu o prietena de acolo.La munte undeva pe langa Vrancea.
Ma puteti ajuta, sa imi ziceti ce anume sa imi iau!
Dau funda primului raspuns care este explicid si imi spune cele mai multe lucruri.

Răspuns Câştigător
| teddybear14 a răspuns:

La tara haine de vara(tricouri,fuste,pantaloni scurti),mai de primavara (un hanorac,o pereche de pantaloni lungi),pentru igiena(periuta,piepten,etc.)alimente-branzeturi,conserve,snitele, legume tari(rosii, ceapa).si pentru distractie o minge, un joc, carti de joc. sper ca te-am ajutat! cam aceleasi lucruri si la tara

2 răspunsuri:
| Catrinn a răspuns:

Buna Rosa12!
Ar trebui sa-ti iei ce ti-ai luat si pana acum, banuiesc ca nu este prima data cand te duci la bunici.Ia-ti niste haine in care sa te simti comod...Cat mai sport, odata ce te duci si la munte.
Pa pa!

| Mooonsure a răspuns:

Haine(si subtiri si mai grosute),rimel,farduri,absorbante,telefon,incarcator,carti de joc,reviste, aparat foto, creme, rujuri, oje. lucruri de fete. Baftaaa´mm. :*