| aerdaaerda a întrebat:

Deși au trecut aproape doi ani de cand ne-am despartit, tot o am in gand uneori. La inceput ii verificam retelele de socializare intr-una, incet, incet ma dezobișnuisem si de treaba asta. Acum sunt zile in care nu ma gandesc la ea, dar si cand ma gandesc, ma roade ceva pe dinauntru. Am mai avut treaba cu alte fete dar nu relatii serioase, parca nu reusesc sa o mai vad pe niciuna ca pe ea. Ma enerveaza faptul ca stiu ca ea nu mai se gandeste, insa eu dupa atata timp inca ma mai afecteaza cat de cat atunci cand imi aduc aminte sau cand o vad pe ea sau pe ea langa alt baiat, dar nu rau, sunt impacat cu ideea ca aia e, nu mai sunt eu, e altul, dar tot simt asa ceva, nu stiu. Nici relatie serioasa parca nu as mai cauta pentru ca imi e bine asa dar nici nu stiu ce sa fac sa o scap de sentimentele ăstea.
Pe strada cand o vad am senzatia aia pe care o ai pe clasa a 8-a cand vezi un profesor pe strada si ai tigara in mana.
Pareri?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Păi să nu mai umbli cu țigara ei în suflet pe stradă.
Ai auzit de expresia inteligența emoțională?
Inteligența umană este numai emoțională.
Ca să devii inteligent trebuie să dobândești cunoștiințe și apoi să le mânuiești, să le poți utiliza, să rezolvi problemele vieții cu ele, să te descurci.
Inteligența emoțională înseamnă să îți educi emoțiile, să le adecvezi vieții pe care o trăiești.
Asta este părerea mea.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Parerea mea este ca... trebuie sa treci peste. Da, imi pare rau pentru situatia ta si pentru ca v-ati despartit. Dar nu ai cum sa schimbi asta. Sau ma rog, daca vrei... poti sa ii dai un mesaj, sa vorbesti cu ea, vezi ce zice.

Daca nu, sau dupa ce stii ca ai incercat, ar trebui pur si simplu sa o uiti, ea nu se mai gandeste la tine, cum ai zis, tu de ce te gandesti la ea? Merita sa te stresezi din asta?
O sa dai de altcineva langa care o sa iti gasesti linistea si fericirea, sunt sigur de asta.

Succes sa ai! ^^

| Andreeush a răspuns:

Lasă trecutul în urmă.

| siriusblack98 a răspuns:

Uite si eu ma gandesc uneori la prima mea ''iubire''. O mai caut uneori pe retelele de socializare sa vad ce s-a ales de ea. Adica nu as avea cum sa o uit vreodata cred. Cu toate ca imi amintesc de ea foarte rar, totusi o fac. Desi au urmat mai multe fete dupa ea, pe o parte din ele nici nu-mi mai amintesc cum le cheama. Btw, la mine au trecut 8 ani.

| NarcisIfrim a răspuns:

Tu ai stranse in inima ta niste sentimente rezervate numai pentru ea,si cat timp te vei gandi la ea si sentimetele sunt acolo,,pentru ca tu ca ea nu mai gasesti" nu vei trece peste
sentimentele pe care le ai pentru ea,transfera-le altei fete sa vezi ce bine o sa fie,si ce implinit o sa fii
Doar cu alta iubire poti scapa de sentimentul asta
E normal sa iti amintesti de fostele tale,de fosta ta dar sa iti amintesti fara sa doara, fara sa iti pese, asta e chestia
tu prin asta poti deveni barbat dar nu vrei nu iti dai sansa sa devii barbatul pe care sa il regrete
pune mana si munceste la tine, fii alt om, fii barbat
astept sa imi scrii ce ai de gand sa incepi de maine sa schimbi la tine
ce maine de acum.

| NevverGhost a răspuns:

Fa o laba si iti trece