| AnMa a întrebat:

Va rog ajutati-ma si pe mine cu o parere
Peste o saptamana fix (adica lunea viitoare) e ziua bunicii mele... si nu stiu ce sa ii fac cadou
Doresc sa ii fac ceva manual pentru ca ii plac mai mult aceste lucruri plus ca au o valoare sentimentala
Stiu sa fac origami... si cam atat din hartie laughing in rest nu stiu ce as putea sa ii fac daca stiti voi altceva si sigur aveti idei mai buna va rog sa ma ajutati big grin

multumesc anticipat

10 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Salut. Din partea mea L a Multi Ani, sanatate, si multi ani inainte. Iar ca si cadou, : Iei un ghiveci, partea de jos, o imbraci in snur, sau sfoara colorata, la mijloc pui scoici, si sus la fel sfoara colorata. Desupra la pamant, pui pietricele albe care se pun la mozaic. Iar in ghiveci pui un cactus inflorit. Sa fiti fericite. Pa

| shadovv a răspuns:

Daca le ai cu manuierea fierastraului si ciocanului construiestei un cosciug pentru cand va avea nevoiewinking

| Meryem027 a răspuns:

La multi ani bunicii tale, sa-ti traiasca. Si o iubesc mult pe bunica mea si stiu ce inseamna "grijile " dinainte zilei de nastere. Ei bine, cel mai ok mi se pare mie sa-i cumperi o rama si sa-i pui o poza cu voi, iar pe spate sa-i scrii un text cat de scurt, chiar si un simplu " La multi ani si te iubesc! " si o va face fericita, daca e din partea ta. happy Plus ca n-ar strica sa-i iei flori, pentru ca e femeie si orice femeie iubeste florile. Succes si s-o pupi dulce si din partea mea!:*

| Shuellen a răspuns:

Daca ai o bunica mai cocheta ii poti face niste bijuterii.Bilute,accesorii care par a fi mai "invechite" (cupru) vor da foarte frumos intr-un colier. Ii poti face o vaza din lut, apoi sa pui in ea niste trandafiri sau niste crizanteme naturale(vezi sa n-aibe gauri vazalaughing o sa curga apa )

Cam atat. Ureaza-i LA MULTI ANI bunicii tale din partea noastra happy

| alexgogo a răspuns:

Stii sa faci un cosciug din hartie? si-o cruce.

| Stephisorrr a răspuns:

Ai putea sa ii faci ceva artizanal smug
de exemplu eu i-am facut bunicii mele un tablou din macaroanehee heerolling on the floor
serios. si i`a placut nu doar pentru ca e bunica mea.
pentru ca a venit de la mine.
si indiferent de ce cadou ii dai
gestul conteaza
esti nepoata eistraight face
te iubeste si iti va aprecia gestul
funda?big grin

| AdelinaC a răspuns:

Pai ai putea sa ii faci o bratara impletita, sa ii crosetezi o dantele in forma de inimioara sau sa ii faci din materiale o inimioara. Tai o bucata de material pus in 2 cub forma unei inimioare, il cosi si il umplii cu vata, apoi pe suprafata materialului poti face diverse modele sau sa scrii urari...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, tricoteazai ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La multi ani bunicii tale si sa iti traiasca! Ai putea sa ii oferi de ziua ei... o rama, in care sa pui o poza cu voi, iar apoi sa ii scrii o felicitare!
Nu conteaza cadoul ci gestul, daca e de la tine o sa se bucure foarte mult, doar esti nepoata ei! Ok pai pa si. primesc fundita?

| Kinderr a răspuns:

Ai putea sa ii faci un desen.Chiar daca nu te pricepi...trebuie sa te straduiesti, sa fi atenta la fiecare lucru ce il faci.Eu nu stiu sa desenez, m-am straduit si am reusit...