| YoYoIonut a întrebat:

Bună TPU, vreau să joc un joc, The Mighty Quest For Epic Loot, dar când intru în el scrie : Minimum Requirements. Your PC does not meet the game minimum requirements. Please visit www.themightyquest.com to get detailed requirements.
Merge să joc? Adică, pot să fac ceva?

Fundă + vot

4 răspunsuri:
| Alandala16616923946 a răspuns:

Jocul s-a lansat acum mai puţin de o lună, şi are cerinţe cam mari (cel puţin la nivel de procesor), nici nu mă mir că nu-ţi merge, cerinţele minime constau într-un procesor de 3.2 GHz, o placă video GeForce 210 şi nişte 2 GB rami. Deci e cam mult (părerea mea).
http://www.game-debate.com/....../index.php

| YoYoIonut explică (pentru Alandala16616923946):

Imi poti da exemplu de o placa video ff buna? Cu care sa ma joc jocuri noi la Ultra High.

| Alandala16616923946 a răspuns (pentru YoYoIonut):

Nu pot sa-ţi dau exemplu de placă video pentru că trebuie într-un fel să fie compatibil cât de cât cu sistemul tău, adică sa nu fie foarte performantă dacă ai procesorul şi ramii slabi, cel mai recomandat ar fi să mergi la un service unde se repară PC-uri, le spui ce componente ai şi că vrei o placă video pentru jocuri, îţi recomandă ei cea mai buna placă.

| AlexPredi1669 a răspuns:

Iti apare aia deoarece calculatorul tau nu rezista acelui joc deoarece nu ai nici macar cerintele minime acelui joc. Iti dau un sfat, cand iti descarci un joc vezi ce cerinte cere acel joc. Funda?