| Laura2389 a întrebat:

Vreau sa va spun ceva! Mie imi place sa cant. Chiar pot spune ca visul meu este sa devin o cantareata de succes! Numai ca am o problema...nu stiu daca am voce si ureche muzicala. Cand parintii mei au sunat la o scoala de muzica sa vada daca au locuri libere au spus ca nu au si ca in vara au facut inscrieri. Daca nu am voi fii foarte dezamagita si suparata. Cum imi pot da seama daca am sau nu? Cand cant peste vocea unor mari artiste suna foarte bine. Vreau sa imi dati niste metode ca sa vad daca am voce sau nu.Dau funda si vot!

Răspuns Câştigător
| Cxxghvxj2346 a răspuns:

Buna Laura!
Daca vrei sa iti dai seama daca a canta ar putea fi ceva de viitor pentru tine poti sa cauti pe YouTube instrumentalul de la o melodie care iti place mult si ii sti versurile.
Inregistreaza-te cantand. Atunci cand canti, vocea pe care o auzi tu e putin diferita de cum percep altii vocea ta datorita modului in care rasuna sunetul prin timpanul tau.
Asculta inregistrarea ca sa iti faci o idee cum te aud altii cantand.
Daca tot nu esti sigura, cere parerea prietenilor, familiei. Sunt sigura ca vor fi sinceri cu tine si te vor incuraja.
Mult noroc si poate candva visul tau va deveni realitate!
Nu te lasa descurajata!

| Laura2389 explică (pentru Cxxghvxj2346):

Multumesc mult pentru raspuns! Ai mare dreptate in tot ce ai scris! Multumesc ca ma incurajezi!

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Unicul mod de a iti da seama daca ai voce sau cinti fals, este sa mergi la karaoke, acolo cînti după un negativ, daca ai voce vei putea fara probleme sa atingi tonuri inalte, si daca ai ureche muzicală vei simtii ritmul muzicii si vei cînta intocmai sau aproape de original de cel care cîntă pe disc sau pe Youtube. Ce varsta ai? Succes.

| Laura2389 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Multumesc pentru raspunsul tau!

| Violleta2022 a răspuns:

Parintii tai pot suna din nou la acea scoala sa vada cand este o preselectie ca ei sa te poata asculta si sa vada daca ai voice si ureche muzicala.
In felul asta, se poate afla daca vei putea avea o cariera in muzica sau nu.

| aumih16 a răspuns:

Pai ca sa devii o cantareata de succes! trebuie sa stii sa canti! dar sa si dansezi bine!

| christall a răspuns:

Mergi la un profesor de muzica pentru asta, sigur gasesti un profesor de canto la scoala de muzica care te poate ajuta. Succes! Daca trebuie platesti o ora si o sa afli raspunsul.

| Laura2389 explică (pentru christall):

Multumesc frumos pentru incurajare si pentru sfaturi!

| Tania177 a răspuns:

Poti incerca la corul scolii! Ar fii bine sa te inregistrezi cantand si sa vezi cum ti se pare. Mult noroc in continuare!winking

| Laura2389 explică (pentru Tania177):

Multumesc frumos!