| SRJ a întrebat:

Buna voua,

care e treaba cu funditele pe aici?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Buna, serj!winking
Si eu eram exact ca tine la inceput. oh go on Nu intelegeam care-i treaba cu "funda" si ce vrea ea sa insemne. rolling on the floor oh go on Am descoperit intr-un final, ca "funda" este egala cu "raspuns castigator". In final (dupa trecerea celor 3-5 zile), cel care pune o intrebare, trebuie sa se hotarasca, raspunsul cui merita sa fie declarat "castigator", si atunci autorului acelui raspuns i se ofera "fundita" - un fel de medalie oranj. laughing Daca n-ai inteles pe deplin, intreaba-ma, o sa-ti explic mai bine!winking day dreaming

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@serj, ma bucur, ca te-am putut ajuta macar putin. Bafta in continuare!winking day dreaming

| Bacemi a răspuns:

Funditele reprezinta aprecierea castigata din partea altui utilizator al comunitatii. O fundita iti acorda 100 de puncte ce te ajuta sa urci in clasament. Dupa ce pui o intrebare cand intri sa vezi raspunsurile primite observi ca in dreapta fiecarui raspuns e o fundita. Dai click in dreptul raspunsului pe care il consideri mai bun si acel utilizator primeste fundita.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să premiezi un răspuns din cele primite la întrebările tale. În dreptul fiecărui răspuns este o fundiță gri, clic pe ea și se transformă în portocaliu.
Important este să citești și politica site-ului.
Pa, pa.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Tu pui o întrebare de exemplu şi din n persoane care ţi-au răspuns un răspuns ţi-a plăcut îl consideri tu bun, te-a ajutat. Şi în semn de recunoştinţă faţă de acea persoană alegi răspunsul câştigător deci primeşte fundiţă. O fundiţă este egală cu 100 de puncte. Cu cât ai mai multe puncte cu atât creşti în rank. Puncte multe şi rank mic, cam asta ar fi.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Iti spun si tie ce am mai spus si la altii. Fundita este modul tau de a rasplati pe utilizatorul care ti-a dat raspunsul cel mai bun. Chiar daca nu-ti place niciunul sau iti plac toate, trebuie sa alegi un singur raspuns. Se afla in dreapta fiecarui raspuns si are culoarea gri. Cand apesi pe ea, se va face portocalie. Cel caruia i-ai oferit-o va primi in plus 100 de puncte, pe langa cele 50 de puncte cat valoreaza o intrebare.

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Funda se ofera celui mai bun raspuns(pe care il alegem noi) si poate fi considerata o rasplata pentru cel care raspunde.

| ELD a răspuns:

Fundita o acorzi celui mai bun raspuns happy bineinteles si care iti sunt de foloshappy

| DenisIonut01 a răspuns:

Absolut nimic, nu castigi nimic e ca atunci cand primesti o diploma big grin

| Poinsettia a răspuns:

Cel care, la o intrebare, are fundita, inseamna ca a dat cel mai bun raspuns. No, mai acumuleaza d-astea, si iti cresc sansele de a fi expert TPU.

| Ad3lyna_8426 a răspuns:

Buna si tie!
Ai nevoie de fundite ca sa devii expert, adica sa fi in top, si sa arati ca esti de ajutor.
La sfarsit zici,, fundita,, ca sa iti raspunda mai multi la intrebare.
Tu trebuie sa dai fundita celui care ti se pare ca a explicat cel mai bine sau a gandit mai bine decat toti!
papa:*

| usernamebpla a răspuns:

Daca primesti mai multe raspunsuri, si daca unul iti convine, adica tie potrivit rasp te poate ajuta ii dai fundita, dar din toate rasp care le primesti fundita o poti da doar la un raspuns.

| proastalenesa a răspuns:

Mda, si eu am observat...se pare ca sunt foarte importante!laughing(pentru unii)
Pur si simplu ma enerveaza un raspuns oferit cuiva care se termina cu " fundita?big grin". Nu cred ca scopul acestui site este un concurs de fundite, cum mai spunea cineva pe aici...hee hee