| SteelShadow a întrebat:

Buna ziua tuturor!
Vreau sa va adresez o întrebare mai ciudata si poate puțin idioata. Ouale gainilor din rasa Matase Japoneza sunt comestibile? Întreb asta pentru ca aceste gaini sunt puțin bizare datorita pielii si carnii albăstri. La prima vedere, nu stiu, poți ajunge sa crezi ca ouale lor sunt toxice...
Vreau răspunsuri doar de la cunoscatori care cresc sau au crescut gaini Matase Japoneza si au folosit ouale lor in consum.

2 răspunsuri:
| denis487 a răspuns:

Da sunt bune de mancat.

| SteelShadow explică (pentru denis487):

Ai crescut astfel de gaini?