| Buburuzoi a întrebat:

Bunaa, as vrea sa incep sa fac cursuri de karate. Este vreo problema daca incep la aceasta varsta? (16 ani, fata)
Mi-a spus o prietena ca e tarziu sa incep acum. Voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| Vektor a răspuns:

N-are nici o relevanta ca acei copii au deja centura. Karate este un sport care poate fi practicat la orice varsta indifierent de sex. Nimeni nu se naste invatat.
Pot sa bat pariu ca din prima nu o sa reusesc sa fac prajituri la fel de bune ca tine happy

5 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Nu cred ca ar fi o problema, dar cu te-ai simti printre pusti de 7 -8 ani sau chiar mai mici.Sau cei de 12-13 care au deja centuri?

| Vektor a răspuns (pentru Fatamuntilor):

N-are nici o relevanta ca acei copii au deja centura. Karate este un sport care poate fi practicat la orice varsta indifierent de sex. Nimeni nu se naste invatat.
Pot sa bat pariu ca din prima nu o sa reusesc sa fac prajituri la fel de bune ca tine happy

| Vektor a răspuns:

Niciodata nu este tarziu sa incepi un sport.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Nu e tarziu. E chiar o varsta buna. Conteaza totusi greutatea, inaltimea, si-n functie de asta sa alegi un anume stil compatibil cu corpul tau.

| lTudyl a răspuns:

Nu e tarziu dar e un sport nasol.Nu merita sa te apuci de asa ceva, e doar o prostie!

| Vektor a răspuns (pentru lTudyl):

Daca tie nu-ti place asta nu inseamna ca e o prostie.