| LoveMusic a întrebat:

Bunăă! Vă place când plouă afară? Când tună, fulgeră şi staţi în casă, uitându-vă la ploaie? Când beţi o cană de ciocolată caldă sau ceai şi vă uitaţi la filme sau la videoclipuri muzicale sau vă uitaţi la emisiuni (TV)? Sau alţii, pur şi simplu dorm (pentru că sunt persoane care dorm foarte liniştite când vremea e agitată)? Ce simţiţi în acele momente? Eu ador aceste lucruri. love struck Mie îmi alungă plictiseala. Dar este foarte urâtă vremea după ploaie pentru că: e ud pe jos, iarba, verdeţurile sunt umede şi e înnorat. sad Voi ce faceţi când plouă şi cum vă simţiţi atunci?

11 răspunsuri:
| cornculapte a răspuns:

Imi place cand vad ca afara ploua, tuna si fulgera, iar eu sunt la adapost in caldura camerei, cu o cana de ciocolata calda in mana (sau vin fiert) si ma uit la un film sau citesc sau, ca acum, compun texte pentru albumul de sfarsit de an.
Nu imi place cand stiu ca trebuia sa merg la Zilele Salcamului in Floare si afara e o furtuna de doboara copacii si smulge acoperisurile caselor. Si nu imi place nici cand stiu ca ploua mult afara, iar strada mea e ultima strada din oras ramasa neasfaltata si nici nu am cizme de cauciuc de-alea cu floricele sau bulinute cum sunt acum la moda.

Răspuns utilizator avertizat
| thealchemist a răspuns:

Mie imi place sa ma plimb si cind ploua, si dupa.

| Alisa a răspuns:

Imi place cand ploua afara, imi place ploaia aceea linistita asa, parca imi linisteste sufletul, imi place sa ma plimb atunci sa ma ud, pe par, pe haine, sa nu imi mai pese ca ma murdaresc sau altceva. Cand ploua puternic stau in casa, ma uit la un film sau vb la telefon, cateodata stau la geam si privesc. Depinde in ce stare ma aflu. Am noroc ca unde locuiesc ploua mai mereu, in mai "toate felurilelaughing ". Ploaia aceea linistita ma calmeaza, si imi ofera o pace interioara.
Numai bine!

| Aurelia_6050 a răspuns:

Imi place ploaia. Cand ploua, eu privesc pe fereastra si sa meditez asupra vietii mele... day dreaming

| Mara_4803 a răspuns:

Mie imi place mai ales ca stiu ca afara ploua si eu stau in casa la cald

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum va numitui si ce varsta ave ti, multumesc.

| savingyou a răspuns:

Mie foarte tare imi place sa privesc cum ploua, sa stau pe pervaz si sa ascult muzicaa!

| AdolfHitler1889 a răspuns:

Mie imi place sa stau afara cand ploua ador mirosul de prospetime si mai ales fulgerele si tunetele.Imi place si dupa aceea pentru ca e innorat(nu imi prea place soarele...). Daca ar exista o tara in care tot timpul sunt furtuni si ploua m-as muta in ea. Poate ca si altii au acest sentiment de liniste si pace cant ploua, tuna si fulgera, ca si mine. happy

| Leyla_8524 a răspuns:

Poi la fel ca tinehappy Si eu am acelasi sentiment... dar dupa ce ploua e naspa cum zici tu. pamant ud. si iese soarele rolling eyes Imi place cand ploualove struck