| marinaran a întrebat:

Cainii, pisicile vad in culori?

Răspuns Câştigător
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Cainii vad alb negru. pisicile nu stiu. iar vacile vad lucrurile de 10 ori mai mari decat marimea initiala.:*:*:*

| Sapodernac a răspuns (pentru DaRlInGiLuSiOnS):

Câinii pot vedea în culori. Ei percep alb, negru, gri, galben și albastru însă nu roșu și verde.

8 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

Cainii vad alb-negru.
Pisicile disting culorile. Studiile au demonstrat faptul ca ele disting intre rosu si verde, rosu si albastru, rosu si gri, verde si albastru, albastru si gri, galben si albastru, galben si gri.

| Daniel TM a răspuns:

NU sunt sigur dar stiam asa: cainii vad alb-negru, iar pisicile vad cateva culori dar nu toate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu caini vad alb-negru, iar pisicile nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cainii vad toate culorile in afara de rosu. Iar pisicilevad toate culorile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca pisicile vad in special rosu, verde si albastru, ia la caini chiar nu stiu.Eu am avut toata viata doar pisici pentru stau la bloc.

| piggybank a răspuns:

Cainii pot distinge cateva culori, la fel si pisicile, insa nu la fel ca oamenii.

| genia a răspuns:

Se pare ca pisicile vad doar culoarea rosie si nu au o vedere foarte clara, nu disting detaliile, insa percep bine miscarea.