| Adrian277 a întrebat:

Cam de cati bani am nevoie lunar la facultate daca sunt nefumator si nici prin cluburi nu prea ies? Voi cat cheltuiti? Dau fundita.

3 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

N-avem cum sa iti spunem asta. Depinde de oras, de chirie/camin, de mancare (gatita vs. cumparata), de mijloace de transport (bus/masina proprie/taxi/pe jos) etc.

| Violleta2022 a răspuns:

Greu de spus, atata vreme cat nu mentionezi daca vei locuii acasa, ori inchiriezi camin, ori apartament singur sau cu altcineva.
In plus, diferentele sunt de la un oras la altul. In Bucuresti este foarte scump, comparat cu Iasul, Galatiul sau Clujul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti la buget? Esti la taxa? Stai la camin? Stai in chirie? Stai singur in chirier? Faci facultatea in orasul tau? Mananci covrigi cu iaurt? Mananci zilnic la restaurant? Ai masina? Mergi cu transportul in comun? te duci acasa des?