| Bunddy a întrebat:

Raspundeti sincer, cati bani cheltuiti lunar? Va mai ramane ceva din salariu?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cheltui intre $5000 si $6000 pe luna, cu toate facturile casei, intretinere, apa, gaz, curent, telfoane, benzina, asigurrai la masini samd.
Mai apar si cheltuieli neprevazute ca: un dentist, veterinarul la animalte, ori aniversari sau petreceri unde alcoolul si mancarea costa destul de mult. Noi avem cel putin de 2-3 ori pe luna musafiri in weekend.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Raman 30-40% din salariu. inainte sa creasca ircc asa mult ramanea si 50% uneori.

| Freya1 a răspuns:

Nu am calculat cât cheltui,dar sincer depășești suta de lei pe zi la magazin dacă îți cumperi mancare.
Ultima oara am fost la supermarket,am cumpărat un pui,niște legume, smântână, oua, unt, pâine, apa și niște fursecuri și am trecut mult peste 100 de lei.

E greu într-adevăr sa te ajungi, dar eu deși am fost învățată de mama mea o chestie mereu îmi e lene sa o pun în aplicare.
Ști momentul ala când pleacă mama la cumpărături și nu mai da al de sus sa se întoarcă.Eh, ala e momentul în care femeia aia economisește bani pentru ca merge din magazin în magazin, cauta prețul și calitatea cea mai buna și uite asa ii rămân bani din salariu și pentru economii sau cheltuieli neprevazute.
M-am dus o data cu ea si am spus ca imi trebuie niste varza si carne pentru sarmale.Cu câțiva lei mi-a cumpărat niște varza micuța pe care nu dădeai doi lei și care acum știu ca de fapt e cea mai buna pentru sarmale și carne ieftina și proaspătă de la carmangerie.

| SilentRain a răspuns:

Amintirile

| Dismally a răspuns:

Cheltui prea mult pe tampenii. Nu am un venit fix sa iti pot spune, in unele lucruri castig mai mult in altele mai putin, deci depinde de luna.

| just4ubr2015 a răspuns:

30% din salariu mai pun si deoparte

| Bunddy explică:

Cam între 1500 - 4000 euro.
N-am salariu.

| Bunddy explică:

Și când mă trezesc încerc să adorm la loc să mai cheltui din euro ăia, rolling on the floor

| Adinariunrtatard a răspuns:

Eu unul cheltui mult, nu imi ajung banii.
Uneori mai bag si la pacanele si nu ma invat minte niciodata ca voi pierde mereu.
Alaltăieri am pierdut 950 de lei