| king997 a întrebat:

Cand aprind Pc'ul se aude un zgomot mai puternic.( Gen aspirator mai vechi) 2-3-4 minute..si dupa e silentios maxim! Care e problema? Are cateva luni.

6 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Eu am o problema similara, sursa de zgomot vine de la ventilatorul placii video. Cred ca asa e si in cazul tau. Motivul ar fi ca atunci cand pornesti calculatorul ventilatorul ruleaza la turatie maxima, pana intra in windows, apoi turatia scade cu ajutorul driver-ului video.
Inainte placa video o tineam intr-o unitatea de tip orizontal si nu aveam problema asta.

| computerizatul a răspuns:

Nu stiu. Al meu face asa tot timpul( si il am de anul' trecut din decembrie), chiar de cand l-am cumparat, dar in afara de asta e 100% in regula.

| frikk a răspuns:

De la cular, ventilatie, ventilator nu este grav

| mihaelaalol a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel, incearca sa il redeschizi inca odata ca poate a acumulat praf

| Kohl_Simona_1996 a răspuns:

Poate e harduwinking

| bobbylee a răspuns:

Cred ca e o problema cu aerisirea (cooler-ul), dar stiu ca se intampla ce zici tu si atunci cand e temperatura scazuta in camera si face zgomot pana se aclimatizeaza.