| ZapaciLaa a întrebat:

Care e cea mai grea limba de vorbit din lume?

Răspuns Câştigător
| I'm just me a răspuns:

Depinde, fiecare e grea in felul ei. cea mai grea e romanabig grin

98 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Greaca?big grin

Alte răspunsuri
| Farcas a răspuns:

Rusa.

| SweetCandy a răspuns:

Japoneza si arababig grin

| MisterKat a răspuns:

Rusa, Poloneza+majoritatea limbilor slavice, Germana - limbi europene
Japoneza, Chineza, Africana, Araba...

Alte răspunsuri
| RetroX a răspuns:

Islandeza

| AndutzaAndu a răspuns:

Germana si chineza cred eu

| Klara a răspuns:

In scoala mi s-a parut latina a fi cea mai grea/tampita/useless/aiurea limba folosita.

| alexdop21 a răspuns:

Limba pe care o folosesc copii mai nou la messenger. big grin laughing

Cred ca germana. Din limbile pe care le-am auzit si eu

| Monique_3125 a răspuns:

Limba mandarina(poate fi pronuntata in patru moduri sau tonuri)
Exemplu:"Buna ziua" in mandarina "Ni Haow" (haow se spronunta ca o singura silaba, iar tonul trebuie sa fie jos la inceput pentru ca la sfarsit sa in ridici).

Alte răspunsuri
| Betty18 a răspuns:

Chineza si germanatongue

| snepy a răspuns:

Cred ca limba natala, dupa aia : Araba, si limbile triburilor (negrii, indieni)

Alte răspunsuri
| ZapaciLaa explică:

Romana!

Alte răspunsuri
| Lorenyk a răspuns:

Chineza si rusa, cred

| Mihaic93 a răspuns:

Eu zic ca rusa!

| babyangel a răspuns:

Auzisem ca romana e cea mai grea limba de vorbit thinking

cred ca si chineza e dificila...

| Paaandaaa a răspuns:

toate limbile sunt grele dar pentru cel care o vorbeste de cand e mic nu e greu pentru ca, chiar daca noua ni-se par grele chineza, japoneza, etc si lor li se par grea romana sau orice alta limba deci toate limbile sunt grelehappy

| Lor3naXD a răspuns:

Araba, chineza, depinde. pentru unii si romana da batai de caprolling on the floor

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Nu stiu! dar presupun ca chineza! are accentul acela...scrisulthinking!

| Rrrretarded a răspuns:

Sunt 2 cazuri...greu de vorbit de copiii care abia invata sa vorbeasca sau de adulti care o invata ca pe o a doua limba...pentru copiii mici cel mai greu de vorbit e coreana, baistrucii invatand sa vorbeasca bine abia la 5 ani...pe cand daca e sa inveti o limba straina... cel mai greu de invatat si vorbit este germana cel mai probabil...big grin

| redbull a răspuns:

Limba aia ce o vorbeau egiptenii de pe vremea faraonilor... cu hieroglifele lor... cred ca aia ii...big grin

Alte răspunsuri
| Lore9999 a răspuns:

Cea mai grea limba de pe paman este Chineza si iti spun asta sigur, iar a doua cea mai grea limba este romana!