| Andi2003 a întrebat:

Care este cea mai grea limba din lume

Răspuns Câştigător
| vlad8249 a răspuns:

Foarte multi spun ca e Chineza.Cred ca e Chineza.

13 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Islandeza. Si nu numai cercetatorii britanici au ajuns la concluzia asta!

| corolav a răspuns:

Cea mai grea este „o limbă de pămînt" ( dacă poate fi cîntărită) și apoi limba de clopot.

| sabin89 a răspuns:

Maghiara. Limba asta cred ca nici ingerii nu pot sa o invete.

| Liviu a răspuns:

Gresit oameni buni, am vazut o data la tv ca spuneau ca cea mai grea limba e limba noastra, limba romana happy

| nightwish12356798 a răspuns (pentru Liviu):

Da intr-adevar, se aplica daca esti strain si vii in Romani, dar spune-mi sincer ti se pare greu ceea ce inveti la scoala?

| Liviu a răspuns (pentru nightwish12356798):

La limba romana? sincer da. mi se pare pierdere de timp dupa clasa a 8.

| PedoBarbie a răspuns:

Chineza andarină, ungara şi altele sunt grele.

| Ibrahimovic a răspuns:

Nu cred ca se poate spune cu siguranta asa ceva, indiferent cate cercetari s-ar face.
Dupa parerea mea, urmatoarele sunt foarte grele: maghiara, finlandeza, chineza, araba, turca, rusa si romana (pentru cei care nu sunt romani).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Klingoniana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rusa.

Răspuns utilizator avertizat
| Grigore666 a răspuns:

Poloneza.

| DatMikassa a răspuns:

Puloniana,Si Elfa lui Tolkien.