| TntMan a întrebat:

Care e faza cu fantomele exista sau nu?

Răspuns Câştigător
| PaulCCraciun a răspuns:

Daca ar fi sa ne luam dupa Biblie, e un lucru putin stiut de multa lume, exista spirite printre noi, spirite ale celor care au murit, si stau(bantuie) pe pamant acea perioada de 40 de zile(de care cred ca a-ti mai auzit din intamplare pe la parinti/bunici). Plus de asta, "fantoma", este o explicatie simpla si rapida a unor fenomene stranii pe care nu ni le putem explica logic. Sunt persoane care sustin ca stateau intr-o casa in care absolut toate geamurile si usile erau inchise perfect si cu toate acestea vedeau perdeaua de la geam cum se misca destul de tare. Se zice ca fantomele sunt prinse de aparatul foto(fie ele digital sau analogic) din cauza blitz-ului, poze care le-au vazut o lume intreaga, in special pe canale stiintifice, gen Discovery, si de aceea tind sa cred ca nu erau trucate, deoarece Discovery fiind un post cultural, este tinut sub o supraveghere foarte stricta, informatiile care sunt furnizate catre oameni nu au voie sa fie false sau neclare. Dar nu te poti baza pe asta. Se mai zice, si asta e cel mai intalnit caz, ca fantomele care sunt pe Pamant sunt ale persoanelor care au fost omorate intentionat, iar spiritul acelei persoane bantuie pe Pamant pana isi va gasi linistea. Pentru mai multe informatii vezi un film horror laughing, glumeam. Dar daca vezi ceva ciudat nu uita sa ne anunti big grin.

3 răspunsuri:
| Criiss16 a răspuns:

Nimeni nu va stii sigur daca exista sau nu. Unii spun ca li s-au intamplat tot felul de lucruri, altii doar au auzit, iar altii pur si simplu cred ca, chestiile de fantome sunt o pura aberatie. Eu sincer, nici cred, nici nu cred. Chiar nu stiu daca exista sau nu! Dar tu, ce crezi? Hmm.

| kicsihari23 a răspuns:

Normal ca exista tongue...in filmele de la hollywood. Asta este doar o prostie inventata pentru a mai scoate ceva bani si din asta. Exista doar daca le lasi tu sa existe. Trebuie sa traiesti cu gandul ca nu exista(cum de altfel este si normal) deci nu ai de ce sa te temi si oricum daca ar exista ce ar putea sa-ti faca?laughing dupa cum stiam fantomele sunt doar niste "holograme" care nu ma pot atinge ci doar le vad si atat.

| Miruuux a răspuns:

Da, exista. si cele mai multe sunt la tine in casaworried