| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Care este TARA cu cel mai mare FUS ORAR fata de ROMÂNIA? (Adica înaintea noastră la ora și cu câte ore înainte?
Care este TARA cu cel mai mic FUS ORAR față de ROMÂNIA (Adica sa fie după noi la ora și cu câte ore după?)

3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Noua Zeelanda cu vreo 9 ore cred si coasta de vest USA, Los Angeles cu vreo 12 ore.

| Violleta2022 a răspuns (pentru alina2k18):

Noua Zeelanda si Australia sunt primele tari din lume care schimba ora si anul!
In acest moment Noua Zeelanda are 9 ore diferenta cu Romania - INAINTEA Romaniei.
Australia are 7 ore inaintea Romaniei (ora din Sydney, ca cea din Darwin sau Perth difera cu 1-2 ore). (traiesc in Australia :)

In urma Romaniei sunt: tot ce este in vestul Romaniei (tarile europene, America, Canada, Africa.

Uite aici:
https://www.timeanddate.com/worldclock/