| StefanDrg a întrebat:

Care-i sensul vietii? De ce suntem aici si de ce traim? P.S. Sunt ateu

Răspuns Câştigător
| Alecso_Alecso_1995 a răspuns:

Nu e niciun sens nu vii de nicăieri nu te duci nicăieri pur și simplu ești un robot ghidat de organele tale.

| StefanDrg explică (pentru Alecso_Alecso_1995):

Asta stiam deja si e foarte trist

14 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nimeni nu are răspuns corect la întrebarea asta din păcate...

| Sn4k3 a răspuns:

Trebuie sa te bucuri de ea, ce altceva poti sa faci?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Citeste -Inteligenta Materiei ( si altele )de Constantin Dulcan, si altele de autori similari. Vezi ca e si pe Youtube. Pe TPU specialistii sunt in unghii lipite si menstruatii.

| Legion7X a răspuns:

Bineînțeles că toți avem un sens de când ne naștem acesta este viața, pe care trebuie să o trăim până când se termină cu moartea.
Iar dacă respiri, mergi, bei apă, mănânci,
ai deja sens.
Indiferent că îți faci familie s-au nu s-au nu ai copii viața mai are sensul și datoria de a te duce până la bătrânețe atât se poate infruntând răul care de multe ori el câștigă prin accidente de mașină, boli crunte, depresii adânci, disperarea, omoruri, riscând să nu prindem bătrânețea.
Uneori viața nu mai capătă sens când nou născuții se nasc cu bolii grave urmărindu-i toată viața.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O singura chestie pot zice: omul se naste ca sa moara.
Adica pur si simplu...noi traim, realizam lucruri mărețe ca sa zic asa...ca apoi sa ajungem sa putrezim la 2 metri sub pamant. Ăsta e ciclul vieții happy

| DorelExpertu a răspuns:

Sensul e doar unul, te nasti si te indrepti spre moarde, nicidecum altul.
De suntem aici? Pentru ca ne-am nascut, de ce traim? Ca sa murim.

| FoundYouLover a răspuns:

Nu am de unde sa stiu sigur daca este cum cred eu, dar eu cred ca fiecare dintre noi suntem aici nu pentru noi insine, ci pentru a ii ajuta pe altii.Noi ii ajutam pe unii, altii ne ajuta pe noi, chiar daca uneori nici nu ne dam seama ca am ajutat pe cineva sau ca altcineva ne-a ajutat pe noi.

| ParradiSs a răspuns:

Sincer ma intreb si eu, eu unu sunt crestin, dar totusi, chiar as vrea sa stiu cu siguranta sansa la a 2a viata, una mult mai buna ca astasad dar din pacate nu avem de unde sti deocamndata.

| LauBau a răspuns:

Nihilism!

| raduboy007 a răspuns:

Probabil nu o sa aflam raspunsul niciodata, dar un lucru trebuie sa tii minte:viata e scurta.Asa ca fa ce iti place, bucura-te de ea, traieste din plin(cat timp nu ii deranjezi pe ceilalti, desigur)

| Andrei51 a răspuns: