| cipri1999 a întrebat:

Care instrument este mai greu de cantat? Vioara sau Orga?

Răspuns Câştigător
| zuzualina a răspuns:

Ambele sunt grele

insa eu inclin spre vioara

7 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Am invatat la ambele. Din experienta iti spun ca la vioara e mai greu. Cel putin mie asa mi s-a parut. Dar dupa ce inveti la vioara o sa-ti vina usor sa retii cand inveti la orga. Succes!

| pufy6646475 a răspuns:

Eu zic ca la ambele e greu.pana inveti sa canti vei face galagie cu amandoua oricum...depinde ce te pasioneaza, ce ti se pare tie mai usor, totusi eu cred ca vioara e mai frumoasa.

| delia1999 a răspuns:

Eu zic ca vioara...

| Babylonul a răspuns:

Depinde de persoana eu cred ca e mai usor sa canti la vioara, deoarece daca nu ai treaba cu muzica si incerci o orga faci galagie si iti bat in teava vecini laughing, dar la vioara mai prinzi tu un ritm bafta laughing

| slapnenorocit a răspuns:

Eu cred ca vioara este mai grea cel putin pana te inveti cu arcusul o sa fie doar o scartaiala generala, apoi e si problema degetelor o sa ai bataturi la degete ceva timp.

| AmD a răspuns:

Depinde care iti place mai mult...

| oMaria a răspuns:

Da, si eu cred ca e mai greu sa canti la vioara pentru ca la inceput doar o sa scartai din ea, dar la orga apesi cateva clape si iti iese ceva... big grin