| cipanella a întrebat:

Buna ziua. Intrebare : Lectii la un instrument muzical orga,vioara, acordeon etc. e bine sa le iei de la un profesor sau un lautar?

Răspuns Câştigător
| readytofly a răspuns:

Un profesor foloseste o metoda de predare pedagogica. Un lautar canta pe baza de talent. Iti recomand profesorul, are si experienta de predare la diferite niveluri de competenta.

3 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Doar cat sa inveti a scoate cateva sunete poti apela si la unul, si la celalalt.
DAR, depinde catre ce gen de muzica vrei sa te indrepti.
Daca iti place muzica populara sau lautareasca, poti sa iei lectii de la un lautar; in schimb, daca iti place muzica clasica, neaparat trebuie sa studiezi intr-o scoala, unde un profesor te va introduce in tainele instrumentului.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Le iei de la cine dă lecții.