| Xenoverse1 a întrebat:

Salutare, eu cu tata vrem sa ne schimbam furnizorul de energie electrica, dar nu stim la cine sa trecem acum avem contract cu Enel.

Imi puteti da un link cu lista preturilor pe un kWh la fiecare furnizor de energie electrica?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intra aici:
https://www.anre.ro/ro/info-consumatori/comparator-de-tarife
Completezi datele cerute si o sa-ti dea preturile la toate firmele de distributie.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Ioandelasal):

Tot ei dau si o lista cu niste „Furnizori de ultimă instanţă cu activitate şi pe piaţa cu amănuntul". Ei ce sunt? Ca-s foarte putini in comparatie cu cei listati in comparatorul de tarife.
https://www.anre.ro/......1391006442

| Ioandelasal a răspuns (pentru LPCTSTR):

Sunt firmele care preiau consumatorii fara contract sau care nu incheie un contract pe piata concurentiala, ramanand la serviciul universal.

| Catrice a răspuns:

Tu cauta ce ai in oraș că fiecare regiune/oraș are alti distribuitori mai "mărunți".

| Dragosdoar a răspuns:

Am aceeasi problema. Nu stim unde e mai ok pentru noi astia cu mai putini bani

| catalin1625 a răspuns:

Salut! Din ce oraș ești? Depinde, în principal, în funcție de asta.