| koool a întrebat:

Cate abdomene pe zi trebuie sa fac ca sa scap pe burta?

Si cum sa le fac cu mainele in fata crucis sau cu mainele la cap?

Cu mainele la cap e mai greu. dar voi ce ziceti?

7 răspunsuri:
| PeAcE a răspuns:

Pai incearca cate 2 serii de 10 din fiecare de 2 ori pe zile pentru inceput! Pe parcurs poti sa faci din ce in ce mai multe!

| Alexandraaaaa2696 a răspuns:

Buna.Nu conteaza, cum tii mainilewinking Conteaza sa faci exercitii... sport. Dar sa faci mai multe exercitii pe zi nu doar abdomene => sa faci cat mai multewinking. Pa-pahappy.

| Laura_2393 a răspuns:

Depinde cate faci acum. Trebuie sa iti obisnuiesti abdomenul cu exercitiile si in timp poti face 50 --100 abdomene pe zi. Daca vrei sa fie mai eficiente tine mainile la ceafa si incearca concomitent cu ridicare trunchiului sa ridici si piceoarele. In plus ai grija la alimentatie, degeaba faci o gramada de abdomene daca manaci fast-food.

| danyboy93 a răspuns:

Ar trebui sa faci de 2 ori pe zi (de preferat dimineata si seara), cat de multe poti si cat mai usoare (deci mai degraba cu mainile in fata si cu picioarele intinse). Apoi adaugi cate 5-10 in plus in fiecare zi si in cel mai scurt timp vei scapa de burta. Succeswinking

| Yone_5447 a răspuns:

Poi daca vrei sa scapi de burta te-as sfatui sa faci in prima zi 50 de abdomene (nu conteaza cum iti ti mainile), a doua zi 100 iar dupa aceea in fiecare zi 100-150happy

| Dizzy a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=sWjTnBmCHTY

Incearca acest program de exercitii zilnic si ai sa scapi de burta.
E usor, iti lucreaza bine si dureaza doar 8 minute.Am incercat si eu si este foarte eficient.;)
Succes!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa reduci haleala ca sa scapi de burta, asta pe langa exercitii ca sa ai pachetele de muschi pe abdomen. In principiu putina paine, fructe, lapte degresat de preferinta, carne fara grasimi, faci 3 seturi de exercitii de doua ori pe saptamana. Retine ca abdomenele singure nu te fac sa scapi de burta daca bagi in tine ca un spart. Vei dezvolta muschi frumosi pe burta, dar nu se vor vedea din cauza grasimii care ii acopera. Cand faci exercitii arzi calorii. Trebuie sa mananci ceva mai mult decat arzi. E greu sa-ti spuna cineva cat si ce sa mananci, in afara de un nutritionist, pentru ca nu-s 2 organisme la fel. Vezi, fa-ti un cont pe un site cu fitness, culturism, chestii din astea si trebuie sa gasesti pe cineva sa-ti spuna.
Ceea ce iti mai trebuie?
Muuuuuulta ambitie pentru exercitii care iti definesc corpul. Multi baieti si multe fete se lasa. Depinde doar de tine. Si de buzunarul tau, sa nu uit.