| anonim_4396 a întrebat:

Cati dintre voi sunteti in favoarea drepturilor animalelor si de ce?

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Pentru că animalele sunt ființe vii, ca noi toți, și au și ei drepturi (la o viață decentă), care trebuie să fie respectate.

P.S. Până la urmă și omul e tot un animal.

| shadovv a răspuns:

Animalele nu au drepturi. Oamenii au drepturi. Oamenii au responsabilitati. Oamenii au responsabilitatea de a asigura buna crestere si continuitate a animalelor.

| FarrellBull a răspuns (pentru shadovv):

De ce crezi ca animalele nu au drepturi
daca noi avem un creier pe care il folosim doar 5% din el si nu il intelegem, iar cand cineva zace la margine de strada radem de el iar animalele trag unele de altele ca sa scape
nu inseamna ca noi avem drepturi

daca vorbim si scriem, asta nu inseamna ca planeta este a noastra
planeta nu are nici un stapan

Pro drepturilor animalelor!

| Ady05 a răspuns:

Eu,fiindca si ele sunt suflete ca si noi happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Animalele au dreptul de a trai la fel ca toate fiintele.