| Yokrisztinutzza a întrebat:

Ce as putea sa fac prin casa ca sa nu ma plictisesc (in afara de tv si pc)?

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Pozelaughing, sa vb la telefon pana nu mai poti, sa citesti o carte(in absurd), sa te aranjezi, sa probezi hainelaughing, sa chemi pe cineva la tine, sa canti, sa dansezi, sa dormi happy etchappy sau cel mai bine sa iesi pe afarabig grin (funda?:d)

7 răspunsuri:
| filipm2001 a răspuns:

Citeste o carte. iti dezvolta imaginatia, cultura generala si vocabularul. Si,... mai ai un avantaj. O carte poti citi oriunde si oricand.
Succeswinking

| BoomBoomToxic a răspuns:

Sa citesti,Sa iti faci unghiile(daca esti fata),Sa te joci pe pc,Sa vorbesti pe messenger sau poti sa cauti statusuri(daca ai cont),Sa sari coarda afara,Sa stai cu prietenii,Sa asculti muzica,Sa iti faci curat in foldere(adica sa stergi ce nu mai ai nevoie),Poti sa gatesti ceva de ex. prajituri(daca stii sa faci),Sa incerci anumite frizuri(asta e mai mult daca esti fata),sa faci sport (sa joci fotbal(daca esti baiat),sa te joci cu mingea,etc.).Sau iti dau o idee foarte misto : daca ai bete de frigarui poti sa cuperi diferite fructe(kiwi,mar,banana,etc.)si sa faci frigarui din fructe big grin
Mai poti sa te interesezi de anumite vedete,sa mergi in parc,sa faci shoping,sa iti schimbi ora la ceas,telefon,calculator,etc. ca s-a dat ceasul' cu o ora inainte laughing,Poti sa cauti lucruri vechi, poze, sa faci curat.Altceva.Nu prea mai stiuwinking
Sper ca te-am ajutat.
Fundita? Macar una mica?laughing

| Michelle13 a răspuns:

Eu ti-as propune o sedinta de spa acasa, eu mereu o fac cand am timp liber. Uite aici niste idei http://sanatate.acasa.ro/......-1005.html

| CrRimyNaLla a răspuns:

Sa desenezi,sa canti, sa iti faci poze, sa citesti o carte etc.

| SunshineGirl a răspuns:

Curat laughing. Sau citeste, deseneaza, lucru manual.

| miruna_8449 a răspuns:

Pai ai putea sa joci diferite jocuri cu prietenii tai cum ar fi Monopoly, Remi, Sah etc. sau ai putea practica si alte jocuri cum ar fi Fazan, Tomapant si altele.:-d Daca asta nu iti place incearca sa desenezi orice iti trece pin minte in momentul respectiv... poate chiar vei deveni o pictorita happy :d sper sa iti fie de ajutor parerea mea te pup si bye-bye!wave

| Barbieee_7489 a răspuns:

In casa nu prea ai ce face.
Iesi afara... distreaza-te.