| comsacodrut a întrebat:

Ce carte de aventura imi recomandati si de ce. Ceva gen aventurile lui Tom Sawier.Dau funda

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Eu îţi recomand "Casa cu aburi" de Jules Verne. Eu am citit-o acum câteva luni şi mi-a plăcut foarte mult.
Dacă nu, ai putea citi cărţi precum "Enigma Otiliei", care este foarte frumoasă, cu o acţiune complexă şi personaje numeroase, este şi în tematica pentru Bacalaureat.
Romanul "Ion" de Liviu Rebreanu este de asemenea o carte frumoasă, cât şi nuvela "Moara cu noroc" de Ioan Slavici, romanul "Ultima noapte de dragoste, întâia noapte de război" de Camil Petrescu.

Pa-pa.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

8 saptamani in balon, copii capitanului Grand

| pastru009 a răspuns:

Buna."Aventurile lui Huckelberry Finn" de Mark Twain. Funda?

| ѕოiℓ a răspuns:

Aventurile lui Hugo Carpet. de Hugo Carpet

| michaelaaa a răspuns:

Iti recomanad aventurile lui Huckleberry finn este duper carte e si Tom in ea. dai funda?

| michaelaaa a răspuns:

Citeste Minunea