| loveydovey a întrebat:

Ce carti gen fantasy recomandati pentru 16 ani? +parerea voastra despre cartea respectiva. multumescwinking

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti recomand ciclul Cronicile Amberului, de Roger Zelazny, sunt 10 volume, gasesti titlurile pe ro.wikipedia.org. De asemenea Hobbitul si trilogia Stapanul inelelor, de JRR Tolkien. Numai bine!

| justsay a răspuns:

Http://www.cartidecitit.ro/......-Armstrong
prima serie de genul asta citita si e una dintre preferatele mele:D...mai e bine inteles si Academia vampirilor( 6 vol.)dar merita!:). altele: Vampiri din Morganville,seria Georgina Kincaid, Nu plange sub clar de luna(o singura carte), seria Instrumente Mortale