| blackkrose a întrebat:

Ce facem fratilor cu criza?!?

Răspuns Câştigător
| remus a răspuns:

Trebuie sa o acceptam asa cum este, noi am generat criza cu buna stiinta s-au mai putina, deci... invatam din propriile greseli, pe viitor vom deschide ochii mai bine ca sa nu mai deschidem punga, videaz oapam!

11 răspunsuri:
| pepe a răspuns:

Care criză că eu nu o simt?
Eu tot atât cheltuiesc ca şi înainte de criză, în plus faţă de anul trecut mai plătesc trimestrial 608 lei pentru două asigurări.

| madalicious a răspuns:

Luam un par, si-o batem bine.

| AndutzaAndu a răspuns:

Stăm şi cugetăm...

| Frrramboise a răspuns:

La noi in romaniaaa... a fost mereu criza! dar cand am vazut ca si celelalte tzari sunt in criza, am recunoscut si noi...winking intrebarea mea e : Oare o sa iesim vreodata din crizaaa?

| Incubus a răspuns:

La cat este de mare poate ar fi bine sa o bagam la borcan ca nu se stie cat de valoroasa va fi peste cativa ani(sau macar sa aratam generatiilor care vor veni prin ce am trecut ca altfel oricum nu ne vor crede)

| claudiea79 a răspuns:

Daca am ajuns sa maninc piine cu usturoi si cu margarina si macaroiane in fiecare zi. da este criza. facem economie nu ne mai luam haine. nu mai iesim la cofetarie stam in casa, bem ceai in loc de suc.de 2 luni o simt criza in martie am luat banii in hirti de 1 leu si 5 lei. mai tine la noi criza cel putin 1 an. lumea ar trebui sa nu mai mearga in vacante, sa manince soia in loc de carne; sa mearga cu metrou nu cu masina mica. sa nu isi cumpere haine de firma ca sint scumpe si oricum se rup dupa 6 luni. sa mai spele de mina sa ma lase masina de spalat asa face economie la lumina si la apa. m-am lasat de fumat ca nu mai am banii. alcool oricum nu beau. iau mincare cind sint oferte. imi incarc telefonul cu cartela ca este mai ieftin decit abonamentul si am minute bonus. inainte incarcam la 2 saptaminii acum la 2 luni.

| marix_8480 a răspuns:

Invatam sa mergem pe branci daca sa luptam pentru drepturi nu stim

| Teutza98 a răspuns:

Economie!

| ade98hannah a răspuns:

O facem sa aiba si ea criza si dupa pleacawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Luptamlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne facem ca nu o vedem poate nu ne vede nici ea pe noi...laughing