| ForbiddenLove a întrebat:

Ce fel de activitati faceti vara ca sa va distrati? in afara de mers in club...

9 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Vorbeşti ca şi cum toată lumea adoră să meargă în club vara. Mie unul mi se pare oribil. În primul rând nu sufăr muzica, o destest. În marea majoritate a cluburilor se baga house sau alte porcării pe care nu le pot suporta, ca să nu mai zic că unele bagă şi scârbele alea râgâite de ţigani. Ca o persoană care nu iese din metale sau rock în general, folk, jazz şi clasică eu nu am ce căuta acolo plus că nu sufăr zgomtul infernal. Prefer un mic club de jazz sau un bar.
Obişnuiesc să merg în cluburi de gen la un vin cu prietenii sau să joc fotbal sau tenis. Să stau la soare nu pot, am un ten foarte deschis şi mă ard imediat în loc să mă bronzez plus ca nu sufăr... eu nu ştiu cum au unii răbdare să stea într-un loc ca să se coacă; mă plictiseste teribil.

| Gizăz a răspuns:

„Muzica ţine de gusturi" e una dintre cele mai tâmpite şi mai false afirmatii cu putinţă, asculţi ce şi cât te duce capul, ăsta e singurul adevăr. Pot da exemple pe versuri. Tu chiar crezi că cineva care ascultă Guţă e mai cu cap decât cineva care ascultă spre exemplu Iron Maiden - Ghost of the Navigator(un exemplu)? Sau cineva care ascultă aceiaşi melodie e mai profund decât altul care ascultă Dan Spătaru - Te aşteaptă un om sau Louis Armstrong, Frank Sinatra etc? Asculţi cine eşti şi majoritatea se zbate în superficialitate şi prostie lucie(sau măcar ignoranţă). MUZICA ESTE IMPRESARUL INTELECTULUI UMAN!

| Pho3nix a răspuns:

Distreaza-te cu prietenii. Gasiti ceva de facut. happy

@Spineshivers
Gusturile NU se discuta!

| Pho3nix a răspuns:

@Spineshivers
Calmeaza-te. Nu m-am referit numai la muzica.happy

| ForbiddenLove explică:

Am spus "in afara de club" deoarece am mai pus o intrebare mai de mult de genu acesta si am vrut sa evit raspunsurile gen "merg in club, ies cu fetele si merg la shopping"

| anda_1885 a răspuns:

Ziua: inot, mers cu bicicleta prin oras, si seara ma ocup de blogul meu, dupa clubul.

| IoanaEvelina a răspuns:

Pai ma plimb cu bicicleta sau cu rolele cu prietenii, joc rummi, mai citesc bancuri online... sau gasesc ceva pe net nu stiuthinking

| Sol27 a răspuns:

Pai nu neaparat club
fiind vara nu ar trebui sa ne mai inchidem intre peretii din club mult fum etc eu prefer terasele mai ales vara
plimbarile.ascult muzica plaja munte mai mult sport

:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alerg, merg cu rolele, bicicleta, joc carti, remi, sah, ascult muzica, privesc filme, merg la munte, in Italia si petrec cat mai mult timp alaturi de prieteni.