| Tadotaki_8217 a întrebat:

Ce înseamnă atunci când visezi o ruda [ decedata ] urmărindu-te. Adic... merge după tine și tu fugi de el.
CE ÎNSEAMNĂ? crying

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Dai ceva de pomana, te avertizeaza ca vei pati ceva, e mai rau daca visezi ca te duci cu persoana decedata, ai grija de tine sa nu patesti cv.

4 răspunsuri:
| Aηdεεε a răspuns:

Mi'a spus mama ca daca visezi asta. vrea sa vii cu el acolo, in mormant. Nu sunt sigura. dar sper sa nu fie adevarat :-D

| ReiVaN a răspuns:

Inseamna ca tu nu dormi prea bine noaptea.

| baiatuucupizzza a răspuns:

In cel mai probabil caz tu nu iai oferit ceva pe trecut
si l-ai lasat balta iar el vrea sa iti descrie in vis cum se simte si de ce are nevoie
mia povestit si mie bunica cand eram mic ca a fost la o inmormantare laa o ruda si a cerut o masa celeilalte rude iar aceasta a refuzat sa eu deie
Dupa cateva saptamani bunica a visat ca era cel mort pe jos si manca in genunchi iar bunica l-a intrebat de ce nu stai la masa iar el ia raspuns pentru ca nu am...

| Bruninhos a răspuns:

Ca vrea sa te duci langa el asta inseamna... de ce ti-e frica nu scapi! i-ati un crucifix ceva poate ai nevoie candva de el acolo intre "pitici"