| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna pentru voi un prieten adevarat?

36 răspunsuri:
| anad a răspuns:

,, Prietenul adevarat este cel care te ajuta la greu, nu cel care iti lauda nebuniile."

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Prietenul adevarat e cel care nu te lasa la nevoie, te sprijina si te incurajeaza la greu, nu te tradeaza niciodata, te respecta, e sincer, iti spune in fata daca gresesti.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Adevarata prietenie e ca sanatatea. Valoarea ei este rar apreciata pana cand ai pierdut-o.

| oz a răspuns:

O persoana in jurul careia nu trebuie sa te ascunzi... poti fi tu cu adevarat...

| antonius74 a răspuns:

Eu consider ca un prieten adevarat este o persoana pe care ma pot baza sa ma aline daca am o problema si la 3 dimineata, careia pot sa-i zic orice fiind sigur ca nu o sa afle toti, atunci cand fac ceva ma sfatuieste sa iasa cat mai bine etc.
Mai multe exemple aici: http://prostioareurbane.blogspot.com/......tenie.html

| Diva a răspuns:

Pentru mine un prieten adevarat este o persoana cam greu de gasit in ziua de azi pe care ma pot baza, care ma accepta asa cum sunt cu bune si rele, care plange sau se bucura odata cu mine si care este dispusa sa-mi sara oricand in ajutor fara sa-mi ceara nimic in schimb si care se multumeste cu prietenia mea

| andreeaaa1 a răspuns:

Buna! Eu am doi prieteni adevarati adica doua prietene adevarate.Suntem alaturi mereu si la bine si la rau si acumam ajuns la o concluzie.
"Sunt o parte din mine si nu le voi lasa niciodata sa plece"

| JoJo a răspuns:

Prefer sa-ti raspund cu un citat:

If you are alone, I'll be your shadow
If you want to cry, I'll be your shoulder
If you need to be happy, I'll be your smile
But anytime you need a friend, I'll just be mehappy

| Munchkin a răspuns:

O persoană care să îţi ofere un umăr pe care să plângi, să se bucure pentru tine atunci când este cazul, să poţi avea încredere nemărginită în el/ea, să nu te mintă/trădeze niciodată, să ştie mereu ce cuvinte să îţi poată spune ca să îţi aducă zâmbetul pe buze... Ceva de genul.
Dar... aşa ceva nu cred că găseşti în toată viaţa, oricât ai căuta. Păcat...mare păcat.

| alexa a răspuns:

Persoana in care s ai incredere si sa, i oferi incredere, sa poti vorbi orice, sa te ajute la nevoi, sa aiba mereu un sfat pentru tine, sa nu te vorbeasca pe la spate, sa nu te minta...
eu cred in prietenie adevarata pentru ca am o prietena din a 9. a si mi. a demonstrat de multe ori asta
ne respectam reciproc si ne spunem ceea ce nu ne place una la alta lucru pentru care am putut ramane asa de apropiate

| Mwhahahaa a răspuns:

Buna
Uite aici ceva super tare:D
http://www.woow.ro/index2.php?file=Doi_prieteni

| Mwhahahaa a răspuns:

Prietenia este asemenea unei iubiri fara aripi.Prietenul este la un moment dat tot ce ne mai leaga de lumea aceasta, este cel care iti este alaturi la bine si la greu, traieste alaturi de tot fiecare sentiment te pune pe tine mai presus de toate.

| Biscotte a răspuns:

Prieteniea adevarata thinking nu cred ca mai exista acum ca aproape toti iti sunt prieteni dar cand ai nevoie de ajutor iti intorc spatele. atunci cand iti vine sa iti dai palme ei se ofera sa iti dea pumni...

Prietenii adevarati sun aceei care nu iti ascund fata... sunt acei care cand ai nevoie de ajutor nu iti intorc spatele. sunt acele persoana in care ai incredere depina... acelel persoana care ar trece cu tine prin foc... acele persoane care nu vor sa te vada suferint.

| alexdop21 a răspuns:

Din pacate, cred ca nu exista asa ceva, nimeni nu iti da nimic fara sa iti ceara altceva inapoi, si din pacate eu inca nu am gasit decat persoane din astea. Prietenul meu cel mai bun si cel mai veritabil este familia mea.

| DeeaPustoaica a răspuns:

Pfff...prieten adevarat...care nu te minte pe la spate, care nu te tradeaza, care nu se da prieten pe la spate cu cineva care ti-a spus ca daca nu te intelegi tu nu il va mai baga nici el in seama, care iti da peste nas, cei care sunt in adevaratul sens al cuvantului "prieteni". Te poti baza pe ei, nu te mint pe la spate...astea sunt lucruri care pe mine ma deranjeaza foarte tare si ma fac sa recurg la metode viclene. happy parerea mea...ai grija la scorpii si scorpioni big grin

| GoSsip GiRl a răspuns:

Inseamna in cine poti avea incredere, Cine te intelege, Te respecta, Te protejeaza...

| St!L a răspuns:

Exista asa ceva?big grin

| faranume a răspuns:

Un prieten adevarat este o persoana care este intotdeauna alaturi de tine... o persoana care are incredere in tine indiferent de situatie...cineva care nu te va dezamagi niciodata!
Dar in zilele noastre rar gasesti asa cevawinking

| Dianna a răspuns:

O persoana care stie ce se intampla cu tine chiar daca tu nu arati.
o persoana care sa te inteleaga in orice situatie si sa fie in stare sa ti dea un sfat bun.sa te sprijine cand esti demoralizat.
Eu am unullove struck!

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Irina rar mai gasesti un prieten adevarat...
un prieten adevarat- este aceea persoana care te ajuta la bine si la rau, aceea persoana care te ajuta cu un sfat...care daca ai nevoie de ceva te ajuta multe...

| kenzo007 a răspuns:

Salut...
Un prieten adevarat este acela cu care poti vorbi orice fara a le zice altora ce vorbeste cu tine, te ajuta in orice situatie dificila, nu te inseala si simti ca ai incredere in el. Desi acum este foarte greu sa mai ai un prieten adevarat...

| papushikroz a răspuns:

Un prieten adevarat este ceva perfect si nu prea exista asa ceva.

| noname_1116 a răspuns:

E o persoana care nu te "toarna" care te ajuta ( cu un sfat, cu bani etc... )... mai stai la o tigara... stai tot timpul cu ea nu te barfeste nu rade de tine in situati "jenante". E o persoana caruia nu cred ca ii poti ascunde ceva atata timp cat esti sigur ca e un bun prieten.

| gabytza1994bm a răspuns:

Prietenul adevarat ar insemna... o persoana cu care sa ai ceva in comun, o persoana in care sa ai incredere si la care poti sa spui secrete fara sa le dezvaluie, o persoana care se poarta frumos, e foarte de treaba, ii place sa fie cu tine la bine si la rau orice s-ar intampla...tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna multe, la ora 2 noaptea sa fie la mine daca mi-e rau, acelasi lucru fac si eu daca este nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceva... utopic.
Alllinna, hai mai... tu dormi la ora aia, sa poti raspunde dimineata pe TPU.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sint un prieten adevarat... trebuie doar sa ma gasitibatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bine, Bro. Am nevoie de detectivi seriosi, care sa te extraga din moloz.rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Furni, gata molozu, am facut curat, acum urmeaza altul la rind... sufrageriahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un prieten adevarat zici? Crezi ca exista asa ceva? Cel mai bun prieten este acea persoana in care poti avea incredere totala... dar iti din proprie experienta caci si eu am crezut ca am asa ceva si mam inselat amarnic...