Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna pentru tine un prieten adevarat?

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

O persoana pe care o inteleg, ma intelege, cu care rad si plang, care ma ajuta si pe care il ajut si este cand ajunge doar sa ne ascultam.
Cum esti si tu pentru mine draga Ema.

| neluL a răspuns (pentru evenso):

Adevaratul PRIETEN reuseste sa distinga lacrimile pe obrajii tai, CHIAR SI ATUNCI CAND MERGI PRIN PLOAIE!

| evenso a răspuns (pentru neluL):

Wowwwwwwww
Prima oara cand vad de la tine astfel de raspuns :-*
Ascunzi multe talente.
Uite cum se intalnesc prietenii.
Multumesc!

| neluL a răspuns (pentru evenso):

Adevaratul prieten e cel ce cunoaste MELODIA INIMII TALE si ti-o canta atunci cand tu ai UITAT CUVINTELE big grin

| evenso a răspuns (pentru neluL):

Asa este, am uitat cuvintele, vii sa-mi canti sub balcon?

http://www.toolzbydaman.com/flash/Bunny%20Love%20Cat.swf

| neluL a răspuns (pentru evenso):

Iepurasul nu vrea nici in 'ruptul capului' laughing
Eu ma mai gandesc daca vin sau nu big grin

| evenso a răspuns (pentru neluL):

Doar la inceput este asa;)
Am uitat sa spun ca mereu exista " to be continued "

http://www.youtube.com/watch?v=rcT7eijRbaI

| EmaS a răspuns (pentru neluL):

Foarte frumos, o sa tin minte. Noi iti multumim ca esti alaturi de toti utilizatorii si ii ajuti neconditionat.

| EmaS a răspuns (pentru evenso):

Si tu esti o prietena adevarata pentru mine, ai stiut sa ma asculti, sa ma incurajezi sa ma povatuiesti si sa ma intaresti atunci cand povara apasa prea greu pe umerii mei. Iti multumesc, draga mea Evenso!

| neluL a răspuns (pentru EmaS):

Tranks EmaS! De regula nu prea raspund la intrebari conversationale dar pentru tine... ORICAND!

| EmaS a răspuns (pentru neluL):

Si eu multumesc. Ma simt onorata!

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Asta a fost profundawinking

36 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cineva care ţine la mine şi la care ţin, cineva care îmi vrea binele, mă înţelege şi în compania căruia pot fi liberă.

| Bacemi a răspuns:

O persoana care ma asculta, ma intelege, nu ma judeca, cu care simt ca pot vorbi absolut orice si care stiu ca va fi intotdeauna aici pentru mine.

| onasis1961 a răspuns:

Prietenia adevărată nu ţine cont de ce sex eşti! Într-o prietenie adevărată se merge până la gesturi supreme maxime! O adevărată prietenie e de ambele părţi, să fii la bine dar mai ales la rău cu trup şi suflet alături de cel care-ţi este prieten.

| darrio2007 a răspuns:

Cel care atunci cand am nevoie ma ajuta si bineanteles il ajut.

| mona a răspuns:

Mai pe scurt un prieten adevarat inseamna sa iti fie alaturi la greu nu numai la bine si sa stii ca te poti baza pe el

| ROB3RT89 a răspuns:

Acel prieten care iti este alaturi si la bine si la rau fara sa te critice sau sa te vorbesca pe la spate(cu exceptia criticilor costructive)
Un prieten adevarat se bucura pentru binele tau, nu te ividiaza cu fac majoritatea ipocritilor!

| foxsilver a răspuns:

Un om care atunci cand viata te-a umilit si te-a saracit prin ceea ce ti-a luat, iti daruieste de fiecare data un zambet sfios, in fiece zi iti multumeste ca existi, si te face sa te simti a 8-a minune a lumii.

| Seby90 a răspuns:

Revin dupa ce gasesc raspunsuri pe google.

| KristalPop a răspuns:

O persoană de încredere.

| Raniia a răspuns:

Un prieten adevarat iti cunoaste slabiciunile, insa iti arata punctele tari; iti simte temerile, insa iti intareste credinta; iti vede nelinistile, insa nu vorbeste despre ele.

| EmaS a răspuns (pentru Raniia):

Sigur ca da, si tu esti una dintre ele! happy

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Pentru mine, un prieten adevarat inseamna o persoana care sa te inteleaga mereu, sa te ajute, sa iti fie alaturi la bine si rau.
O seara buna!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un prieten adevarat e cel care are aproape totul in comun cu tine.Identic nu are cum..fiecare suntem unici nu? O persoana care are in comun aceeasi gandire ca tine, iti devine prieten adevarat.

| blueheart a răspuns:

Hei! Pentru mine prietenul adevarat este :
http://www.youtube.com/watch?v=QJbOmaTyj1E

Răspuns utilizator avertizat
| OaNaArEcOnTpEtPu a răspuns:

O persoana care imi este alaturi, care ma intelege!
Din punctul meu de vedere, un prieten adevart trebuie sa iti spuna tot ce nu-i place la tine, pentru aputea sa te schimbi.(daca se poate).
Pentru dumneavoastra?

| GoddessMaui a răspuns:

Unul care-mi face sandwich-uri la comanda.

| Savin_Ana-Maria_1988 a răspuns:

Waw ai 22 de raspunsury :*

| ImiPlacToate a răspuns:

O persoana care tin la ea.O zi buna

| silvipisicutza a răspuns:

Un prieten adevarat este cel care te ajuta la greu, care nu te ajuta sa faci rele, ci te mustreaza ca sa faci bine, cel care nu iti da un raspuns cand il intrebi, ci iti da si sursa raspunsului ca sa poti inv. mai bine.

Răspuns utilizator avertizat
| Goguryeo a răspuns:

۞PRIETENIA۞

Puțini sunt cei ce știu cu adevărat ce este aceea prietenie, a fi prieten înseamnă a risca totul pentru el, a-l ajuta, a-i fi alături la bine și la greu și nu în ultimul rând a-l respecta pe prietenul tău. Sunt mulți prieteni, dar sunt puțini cei adevărați, care știu ce înseamnă prietenia sau știu să o respecte.

| sophie12helen a răspuns:

Un frate\o sora.Ma refer ca trebuie sa imi fie mereu alaturi, sa nu ma barfeasca, sa imi stie secretele si sa le pastreze, sa ma inteleaga happy

| bogdansuk a răspuns:

Sa fie langa tine la bine si la rau.

| Alinaalinutza33 a răspuns:

Sa fie alaturi de tine mereu ca si o sora sau un frate dar mai mult de atat sa te sprijine. Acei prieteni care nu apar doar când ai nevoie de ei. Sunt acolo şi când nu ai fi avut nevoie.