| igrec005 a întrebat:

Ce inseamna un prieten adevarat pentru voi?

4 răspunsuri:
| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Un prieten adevarat trebuie in primul rand sa fie mereu sincer cu mine indiferent cat de dureros e adevarul. Sa fie mereu alaturi de mine cand am nevoie de el dar si invers.sa ne putem distra impreuna, sa ma asculte iar daca nu ma poate ajuta cu un sfat nu conteaza.din moment ce m-a ascultat ma simt oricum mai bine.si sa nu ma barfeasca.Asta inseamna un prieten adevarat. Baftawinking

| SamSon a răspuns:

Cel care ti-e alaturi si la bine si la greu, care iti asculta toate probleme si iti da tot felul de sfaturi.asa cum stie si el.

| d1onn5o a răspuns:

Ala cu care te certi si dupa te impaci fara sa strici prietenia.

| nicoleta44 a răspuns:

Un prieten adevarat este acel prieten care e mereu langa tine chiar si pentru cea mai mare gafa pe care ai facut-o un prieten de nadejde care mereu te asculta cand s-a intamplat ceva