| DeeDee_3541 a întrebat:

Ce jocuri putem juca la scoala in clasa de exemplu fete filme sau baieti de astea in cre nu trebuie sa te misti prea mult. dau fundakiss

Răspuns Câştigător
| AnotherGirl a răspuns:

TIC-TAC -> Jucatorii se aseaza intr-un cerc mare, lasand o distanta intre ei de cate un metru. O persoana se aseaza pe vine, in mijlocul cercului, cu ochii inchisi si zice intr-una "tic-tac, tic-tac, tic-tac". Ceilalti jucatori vor arunca mingea cat mai repede de la unul la altul. Cand persoana din mijloc zice "bum", jucatorul ramas cu mingea in mana iese afara din joc

EU AS LUA IN DESERT -> Este un joc de inteligenta. Tu esti singura care stie regulile jocului, iar restul trebuie sa isi dea seama. Poti lua in desert doar obiecte care incep cu initiala numelui tau de familie si al prenumelui. De exemplu, daca pe o fata o cheama Popescu Ioana, nu poate lua in desert un dinozaur sau un caine, in schimb poate lua o paine sau un inel laughing. Daca pe alta fata o cheama Georgescu Andreea, aceasta nu va putea lua in desert din paine si nici inele sau altceva cu aceste litere; ea va putea lua, de exemplu, o gaina sau un ac.

FÂS -> Nu conteaza asezarea. Fiecare persoana zice pe rand " FÂS ", cand aceasta incepe sa rada, colegul din dreapta ii da un cuvant pe care trebuie sa il spuna de acum inainte (" FÂS pisica"). La un moment dat se va face dita`mai sirul de cuvinte. Cine se incurca iese afara.

DU-TE LA PERSOANA RESPECTIVA -> Asezati intr-un cerc mare, fiecare ii spune colegului din dreapat un nume dintre cei prezenti acolo. Se alege o singura persoana care ii va spune fiecaruia pe rand :"Du-te la persoana respectiva si fa-i cutare lucru" (ce va trece voua prin cap). Cine refuza este eliminat din joc.

KILLER -> Toti se aseaza intr-un cerc, tinand ochii inchisi si mainile la spate. O singura persoana trece pe la fiecare si o atinge o data (daca este om) sau de 2 ori (daca este criminal). Se alege un singur criminal. Dupa aceea, toata lumea se plimba incet. Criminalul va face cu ochiul anumitor persoane, fara ca restul sa vada, iar cei carora li se face cu ochiul se aseaza pe jos. Cei ramasi trebuie sa ghiceasca cine anume este criminalul.

Mai stiu multe, multe jocuri, dar deja ma doare, mana laughing)

Have a nice day!

1 răspuns:
| ChildishDevil a răspuns:

Ti-as recomanda TOMAPAN...in caz ca nu-l sti
T-tari
o-orase
m-munti
a-ape
p-plante
a-animale
n-nume deci fiecare scrii pe o foaie ce stie(sau in grupuri de 2-3) apoi la sfarsit se socoteste(Cn are cele mai multe puncte la final castiga)laughingnu prea stiu sa explic dar daca nu ai inteles treci cu un mesaj pe la mine! Sau telefonul fara fir, telefonul american, fazan si alte chietii laughingdaca nu le sti trm un mesaj si ti le explic