| RalucaSahnada a întrebat:

Ce nu este bine sa facem intr-o clasa?

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să înjuri, să ai un comportament violent, să absentezi, etc.
Mare grijă.
pa, pa.

| Lynna a răspuns:

Buna. Comporta-te frumos, nu injura, nu te lua la bataie etc.

| denysuk25 a răspuns:

Sa tipi, sa te bati, sa nu injuri, sa nu te pui cu fundul pe banca, sa nu scrii prostii pe tabla... Nsh, sunt multe laughing

| dracu14 a răspuns:

Cam ce am facut noi, o clasa de 16 copii care intr-un semestru a distrus clasa la propriu
am rupt bancile,le-am desenat cu marker permanent,am facut curse cu bancile si ne-am busit,am rupt dulapul,catedra,scaunul,am stricat broasca de la usa,am murdarit peretii,am mazgalit icoana(asta imi apartine mie), am jucat barbut, poker, am fumat in clasa
PS:prin am nu ma refer la mine ci la clasa mea, colegii mei.

| Voidwithin a răspuns (pentru dracu14):

Hahahahaa..Nu mai pot de ras mhaaa.laughing))))

| dracu14 a răspuns (pentru Voidwithin):

Faza e ca eu am vorbit serios...

| Yusuke16 a răspuns:

Poi acum depinde ce fel de clasa spre exemplu : daca esti intr-o clasa 1-4 comportate frumos cu colegii, joaca-te cu ei si fi sociabila. Daca esti intr-o clasa 5-8 raspunde la ore, fi activa, mereu dupa ce rezolvi exercitiile care ti le da profesorul cheama-l sau du-te la el sa iti zica daca e bine. Daca esti intr-o clasa 9-12 pai comunica cu colegii, glumeste cu ei impreuna cu profesorul daca este un profesor de treaba, la fel raspunde la ore, fi activa sa isi faca o parere buna despre tine profesorii si fa ceea ce simti u ca trebuie sa faci. Doar tu stii ce e bine si ce e rau happy. Pa pa.

| LucaTheodor a răspuns:

1. Sa ne batem
2. Sa injuram
3. Sa ne laudam (pentru ca unii se lauda cu iPhone 5 si ei sunt in vizorul hotilor adica elevilor).
4. Sa vorbim la telefon.
5. Sa nu fim atenti la ce ne preda.
6. Sa stam pe tableta, telefon, etc.
7. Sa ii deranjam pe ceilalti colegi (pot iesi conflicte care duc uneori la batai grave)
8. Sa ne legam de profesor.

Cam atatea sunt!

| Toader_Andreea_1996_pDkq a răspuns:

Sa nu injuram, sa nu ne batem, sa nu trimitem in timpul orei biletele, nu raspunde la profesori.

| goinadacian a răspuns:

Nu injura, nu fi violent, nu comenta cu colegi si profesori, nu refuza mersul la tabla, nu kiuli(nu fugi de la ore)

| Bultoc_Georgiana_1999 a răspuns:

Bataie cu mancare