| ɗєʌɗvơɪƈє a întrebat:

Ce parere aveti de urmatorul citat, adevarat sau fals?happy... funda la primul raspuns si lasati google translanthappy
"Those who do not understand true pain can never understand true peace"

Răspuns Câştigător
| Jυsтℓσяγ a răspuns:

"cei ce nu inteleg adevarata durere nu vor intelege niciodata pacea adevarata" ce-i asa greu de tradus? ca e pentru cls. a 2laughing cat despre intrebarea ta da logic ca este adevarat, de ce? pentru ca intotdeauna in viata trebuie sa existe un echilibru, omul trebuie sa cunoasca atat fericirea cat si durerea(depresia) ca sa existe un anumit echilibru emotional si numai cu acest echilibru poti ajunge sa intelegi adevarata semnificatie a cuvantului "pace" literalmente vorbind.

| ɗєʌɗvơɪƈє explică (pentru Jυsтℓσяγ):

Tocmai ai tradus gresit, esti clasa 1?tongue ai tradus la viitorhappy....deci corect era:
"Acei care nu inteleg adevarata durere nu pot intelege niciodata adevarata pace"
oricum ai funda ca ai fost primultongue

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Eh in loc sa scriu "nu pot" am scris "nu vor" big grin ma grabeam ce vreitongue