| RoxiutzaRux a întrebat:

Ce parere aveti despre asa zisa candidare a lui Dan Diaconescu la presedintie? funDa pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| OanaG a răspuns:

M-as bucura, chiar as vrea sa devina presedinte! Are foarte multe calitati si e inteligent, cred ca va putea scoate tara din criza.In 2014 as avea 20 de ani si l-as vota de o suta de ori daca as putea, ne-a demonstrat ca merita, si nu degeaba foarte lume il iubeste!

Pana acum toti au promis sa faca, sa dreaga si s-a ales prafu` de Romania!

22 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Este o gluma! Proasta!

| Floreenofficial a răspuns:

Pai nu vad nimic rau in asta. A promis ca scoate arestul preventiv ca da 20. 000 de euro la fiecare om ca mareste pensiile si salariile ca scade taxele am vazut aseara la concertul ala. Oricum poate se razgandeste pana in 2014. laughing

| Vizitiul a răspuns:

Prostii dom'le, prostii...

| cornculapte a răspuns:

Tu crezi ca l-ar vota cineva? In ziua in care Diaconescu s-ar stabili la conducerea tarii, vom putea spune ca am ajuns in starea cea mai jalnica posibil. Oricum nu ar iesi presedinte niciodata. S-ar face singur de ras cu minusculul procentaj de voturi pe care l-ar obtine.

| thealchemist a răspuns:

Dan Diaconescu? Hmm, nu e vagabondul care a facut milioane pretinzind ca e expresia poporului?
e un bun exemplu de afacerist, iti dau dreptate aici, scoate bani din nimic, dar problema e daca vrei un oportunist ca presendinte sau un lider adevarat. sigur, de la regele Mihai nu au mai fost lideri adevarati in Romania, si poate te-ai obisnuit asa, insa pe de alta parte daca-l vrei pe Diaconescu cel putin stii la ce sa te astepti, nimic pentru restul lumii si totul pentru el si familia lui.
sunt de acord ca a fi previzibil este uneori alegerea cea mai sigura. deci, de ce nu?

| Ana-Maria94 a răspuns:

Aoleoolaughingam mai auzit-o si pe asta.nu-i destul ca suntem condusi numa de incompetenti, acum vine altu din urma, sa stea cuminte acolo la OTV.

| mistikk a răspuns:

Decat basescu oamenii vor vota cu siguranta altceva de ce nu mi se pare potrivit nu cred ca nu o sa il dea astia afara pana in 2014 pe base asa ca s-ar putea sa ne facem cu presedinte nou big grin

| lays a răspuns:

Daca ala iese presedinte ma sinucid

| Bibu_2231 a răspuns:

Mie mi se pare ok. Adică, ar putea face ceva pentru România, şi de ce nu?
În plus, a crescut mult în ochii mei de când cu arestarea, mi se pare alt om.
Şi e destul de truuu Dan Diaconescu pentru că în timpul emisiunilor purta papuci pufoşi roz sau chiar îşi ţinea picioarele într-un lighean cu apă caldă sau venea în bermude şi sacou la emisiune.
Bunicămea e mare fac şi mulţi alţi oameni. Dacă candidează, sigur are şanse.
Fundă?batting eyelashes

| Didu a răspuns:

Aoleustraight face

| Lol_1641 a răspuns:

Mai bine tac, ca poate iau ban pe TPU!

| RUMBURAK a răspuns:

Ca o sa fie asa zisul presedinte.ai sa vezi.lumea in romania e masochista. daca reuseste sa-i duca de nas pina si becali, vanghelie, boc.fiecare popor are conducatori pe care ii merita.

| kurinkita a răspuns:

Decat Basescu, oricine altcineva. Oricum, am incetat demult sa mai dau 2 bani pe politica de toata jena din tara asta.

| deutza00 a răspuns:

Nu mi se pare ceva `senzational` dar merita o sansa totusi si cu siguranta va fi `in direct si in reluare` acest subiect

| vlad audi 2010 a răspuns:

Sa ajunga presedinte un fost puscarias?laughingrolling on the floor)

| Aura a răspuns:

Cine spunea ca sfarsitul lumii e in 2012?! GRESIT! Acum e sfarsitul lumii, daca pana si Diaconescu vrea sa fie presedinte. Adica, hai sa fim seriosi, nu ne ajung inaptii care sunt acum?! Ne mai trebuie inca unul?! Observ ca in ziua de azi toata lumea are calitati de a fi politician, de a candida la presedintie, pai daca tot se pune problema asa, hai sa o luam pe bunica ce vinde in piata ceapa sa candideze si ea, ca dor mna, e trecuta femeia prin viata si stie totul. Sa fim seriosi, si asa Romania a ajuns de rasul tuturor, cei care o conduc i-a adus pe oameni in sapa de lemn. Ei vor sa faca economie prin a taia salariile si pensiile, pana si alocatiile care is de tot rasu' 42 de lei, dar scumpesc toate produsele, cresc toate taxele, impozitele si restul, pai ei nu-si dau seama ca mai rau fac? Si toti o sa dea faliment? Omul neavand bani face si el economie pentru el si familia lui, astfel nu mai cumpara cine stie ceoh go on Si mai sunt unii care spuneau ca pe vremea lui Ceausescu era greu, se inseala amarnic, atunci aveai o locuinta singura, dupa ce terminai liceul sau profesionala, ma rog ce se facea atunci, aveai un loc de munca asigurat, intr-adevar, nu prea aveai ce sa cumperi si aveai bani mai multi, insa macar atunci Romania avea bani frumusei in,, cont", iar acum? Acum are datorii destul de mari. oh go on Dar asta-i romanu' nu degeaba suntem vazuti intr-un mod foarte urat de cei din alte tari, si de ce? Pentru ca unu care fuge de munca, s-a dus in alta tara la furat, pentru ca a baut cerneala sau mai rau nici asta?! Si dupa el s-au luat altii si tot asa. Eu zic mai bine Diaconescu sa stea in banca lui, ca ii sta bine acolo la OTV, unde dezbate tot felul de subiecte penibile, cu invitatii sai la fel de penibili. Mai bine sa o caute in continuare pe Elodia, si sa promoveze in continuare,, chestiile" alea gen : Roxy Manelista, Fernando de la Caransebes, Sexy Braileanca, Magda Ciumac si altii ca ei. Imi pare rau, posibil sa fi gresit in tot ceea ce am spus, dar. e doar parerea mea proprie si personala. Auzi, Diaconescu presedinte, clar. sfarsitul ROMANIEI.

| x_7728 a răspuns:

rolling on the floor si prima doamna o sa fie elodia?

| SuperLover a răspuns:

Sa fim seriosi, chestia asta cu Diaconescu e jalnica. Crede ca avand un titlu asa impunator: "Doriti ca Dan Diaconescu sa ajunga presedinte?" devine mai iubit de publicul format in mare parte din oameni mediocri si pensionari nestiutori. Fac si eu ca Badea, daca are ecranul plin de: "Exclusiv" "Senzational" "Atentie", atrage atentia "prostului" de rand. Penibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ala e un mincinos notoriu nu merita sa fie ales doar bosorogii care satu toata ziua holbati la OTV il voteaza

Răspuns utilizator avertizat
| Yiu a răspuns:

Asta presedinte?straight face vaiiii, ramane romania fara oamenilaughing