| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre arestarea lui Dan Diaconescu?

15 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din ce am citit, inca nu pot sa-mi formez o parere clara, dar se pare ca judecatorul, care a decis arestul, a avut probele necesare.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu sunt fan Dan Diaconescu.
Pa, pa.

| mariazet45 a răspuns:

L-au facut si pe asta mare in politica, ca si pe Becali. Acum va candida la presedintie si dupa Basescu chiar un Diaconescu ne trebuie si ne-am dus dracului de tot.

Apache
| Apache a răspuns:

In sfarsit cineva ne scapa de pitipoancele si cocalarii de la otv, binenteles a doua zi mi-a cazut bucuria in scarba cand ia-u dat drumu...

| myrazvy a răspuns:

Cui pe cui se scoate

| gabriela a răspuns:

De ce OTV- zezi TPU? Hai sa ne ajutam.asta este scopul, nu barfa!

| RUMBURAK a răspuns:

E politie politica.se platesc niste polite. dar va fi in favoarea lui toata tevatura. oricum nu se procedeaza asa in o tara civilizata

| lucian_3222 a răspuns:

Romania. o tara gen O. T. V. cu excepti. dar se comfirma regula. sa fiti iubiti!

| Aiwendil a răspuns:

Merita! Chiar merita! Se vedea ca e un hot.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ioandelasal/ V-am mai raspuns la aceasta tema, la intrebarea altui utilizator. Nu inteleg cum de va pronuntati dvs asa categoric, ca un comisar sovietic. Aveti pregatire juridica sau nu? Cu " se pare ","nu pot sa-mi formez o parere clara" nu se poate hotari ca judecatorul a avut probe. ( adolf )

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-mi pot da cu parerea decit la urma.In cazul unui om, oricit de grave ar fi acuzatiile lansate de masmedia, nu putem decit sa lasam justitia sa-si faca treaba si la urma sa putem vedea si spune tot ce dorim doar in cazul in care va fi gasit vinovat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doar n-or sa aresteze criminali si violatori.
Aia se judeca in libertate, doar suntem in Romania unde notiunea de dreptate e un cuvant fara noima.
Ar merita impuscati judecatorii, dar cine s-o faca?

| madycumada a răspuns:

Ha?! Sincer, nu sunt fan Diaconescu deci nu sunt in ton cu barfa zileistraight face

| fryekid a răspuns:

Decat un cuvant : OWNED

| Limbric a răspuns:

SA stea la zdup, ar fi tara mai buna!