| Graftzoor a întrebat:

Ce parere aveti despre manelisti? Cea mai frumoasa parere are funda:*

Răspuns Câştigător
| 13 a răspuns:

Sunt niste inculti,ingrati,incompetenti, alcoolici si profita de adolescente pe care le imbata pentru a le putea agresa sexual. Niste salbatici lipsiti de cultura generala, bun simt, si cei sapte ani de acasa. Si sa nu uitam de faptul ca se cred luptataori de strada pentru ca au un cercel in ureche si freza tip topor...

17 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Ce intelegi prin manelisti? Cei care canta sau cei care asculta? Uite, eu ascult la petreceri si nu am imbatat nici o adolescenta ca apoi sa o agresez sexual. Totusi am si eu o problema cu cei care au o atitudine cocalareasca, dar cu cei ce doar asculta in intimitatea lor fara sa deranjeze pe cineva nu am nimic.

| DEBrown a răspuns:

Ca in fiecare gen de muzica, aleg ce e mai bun din el. De exemplu cand fac cate-un chef cu prietenii ascultam populara (Nicu Paleru in special) si manele ascult, doar melodiile de petrecere care sunt chiar reusite (de ex. Chef de chef, Bairam ca la Amsterdam, Show ca la Paris). Daca te referi la manelele de jale, alea sunt chiar urate. In timpul liber eu ascult muzica disco (anii 50-90) si usoara (de ex. Holograf, Taxi, Directia 5). Sa nu vina vorba de lanturi la gat de 1 metru, ochelarii de soare, geamul deschis si sa cante manelele in blana. Asta se exclude.
Pe scurt: Manelele sunt bune in cantitate mica, totul in exces strica.

| PinkPanther a răspuns:

As avea o perere foarte buna despre ei daca ar sta toti pe o insula vulcanica, iar vucanul ar fi pe punctul de a erupe, astfel nu ar avea cum sa scape

| Dean1996 a răspuns:

Manelistii si frumoasa in aceeasi propozitie? YACHlaughing
Manelistii sunt niste persoane fara IQ care stiu doar,, bautura baniii si sex", sa dea din fund, si sa poarte lanturi kilometrice din aur and bla bla bla.Deja mi se face rau cand scriu.Sincer,nu-mi plac, sunt dezgustatori.In primul rand manelele nu au niciun mesaj,niciunul,si mi se pare o porcarie sa asculti o melodie fara mesaj,doar ca sa dai din fund,adica mie-mi place sa ascult o melodie cu mesaj, sa ma emotioneze, la Salam ce sa ma emotioneze? Mercedesul si milioanele? No thanks.

| Plague a răspuns:

Am sa fiu putin dur aici: sunt niste specimene care nu au niciunpic de sensibilitate artistica. Am avut "placerea" de a cunoaste manelisti, si toti au dat dovada de o grava lipsa de cultura, un simt pentru arta (muzica mai ales, dar si in celelalte forme ale ei) complet nedezvoltat sau dezgustator; oameni care nu stiu ce este sentimenul, care nu au realizat de fapt scopul artei. O gandire de copil de 5-6 ani (sa se arate cel mai bun), dar si o grava lipsa de rusine si omenie. De asemenea, nu am cunoscut inca manelistul care sa imi inspire vreun alt sentiment in afara de dezgust si dispret. Nu au gusturi, nu au creier, nu au suflet. Risipa de aer. Aproape toti oamenii sunt materialisti, dar manelistii au un stil aparte de a iti face greata de materialismul lor. Imi e si greata si mila de ei...

| Beatrice_5910 a răspuns:

Cat timp nu exagereaza cu aurul si cu dedicatiile sunt si ei tot oameni laughing.

| Bujîe a răspuns:

Sunt praf...

| thekillerboyka a răspuns:

Ce parere am eu despre manelisti? Pai e cam asa: mare maro si pute. Mai explicit niste cacati care or ingitit 20 de Kg de prostie infima si incep sasi mieune mama. Da vrei sa stii ce parere am despre maneliste? As spune ca sunt " catele " dar au trecut acum 3 decenii de stadiul asta acum sunt maneliste ( BLEAHHH) echivalentul a o mortaciune de maimuta fara creier cu fundul cat casa si la fel de scarbos ( blahhh DUBLU). Astai minumil din ce pot spune, deoarece mentin decentza... mai sunt si copii pe TPU.

| thekillerboyka a răspuns:

Wowowow 13 daca e chiar asa cum spui u eu ii strang de gat cand i vad pe strada fratestraight face lol se cred luptatori de strada? Ei imbata fetele sa le agreseze sexual? repet Ei? CU CE? Aia nu au cu ce sa le agreseze I don't want to see au numa prostia si o gura unflata cu care sa se mieune + o burta umpluta toata 100% de ****

| George1176 a răspuns:

Pai unii (nu toti ) imi plac foarte mult (florin salam in primul rand si copilul de aur) si cei 2 copii(lele si babi) pentru ca nu au avut norocul sa aibie o familie fericita ...in rest :-&!

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Pai.manelele.sincer iti spun.nu e om sa nu asculte o anumita manea. unii manelisti intr`adevar. sunt praf, dar altii nu. eu nu preea ascult manele.dar nu am o parere proasta despre MANELISTI.fiecare este cu gustu` lui.fiecare gandeste diferit.:*

| GaNgSty a răspuns:

Ar trebuii sa moara toti!

| Stryder_1593 a răspuns:

Raspunsul meu e un banc :
Esti in savana, cu o pusca cu 2 gloante si dai peste 1 leu, o leoaica si un manelist. Pe cine impusti prima data?

R: Pe manelist.De 2 ori!

i hope i helped >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa iti zic sincer, prima data cand aud cuvantul asta ma gandesc la Nicolae Guta, lant de aur la gat, rromi, muzica urata, cam atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Manelistii sunt detestati de aproape toata tara. Dar totusi trebuie sa tinem cont ca sunt si ei artisti. Recunosc unele melodii imi plac. Sunt frumoase. Dar bine inteles nu le ascult in public ca zice lumea ca sunt manelist cocalar.

| Чернобыль a răspuns:

Daca asculti manele esti incult.
Asta e parerea mea.
Deci bravo rockerilor(eu sunt rockerita) si persoanele care asculta muzica buna!

| Andra_8284 a răspuns:

Stai ca nu intege...adica "cea mai frumoasa parere" in ce sens adica trebuie sa am o parere buna?happy
Ei bine, eu nu am o parere prea buna despre ei...Mai de mult ascultam manele dar acum nu mai vreau sa aud de ele sun fara sens tot ce stiu ei in melodii este sa se laude ca au valoare bani ei etc/deci in concluzie am o parere proastatongue. Funda?batting eyelashes