| ALEX_6194 a întrebat:

Ce parere aveti despre MANELISTI (solisti)?

10 răspunsuri:
| maryana5 a răspuns:

Eu nu am nimic personal cu ei ca mie nu mi-au facut nimic straight face dar nu suport faptul ca in toate versurile lor aud ceva de genul "ma invidiaza dusmaniiiiiiii si imi voooor baniiii" ~x( tipii astia nu au auzit vreodata de modestie? Adca bine frate, ai bani...toata lumea are dusmani dar chiar trebuie sa te lauzi cu o voce... not listening. Si multi ii copiaza straight face peste tot pe strada aud:"eu are dusmani, eu este invidiat-ha-ha-hah silly ". Cand vor asculta si ei odata rock? NEVER este verdictul sad \m/

xoxooo, mary peace sign

auran
| auran a răspuns:

Unii au voce dar altii, sunt vai de mama lor

auran
| auran a răspuns:

Unii au voce dar altii, sunt vai de mama lor

| dulshe a răspuns:

Nu am nimic cu ei, la ei poate e un hobby, si poate chiar le place cu adevarat muzica care o canta, alceva e k nu la toata lumea ne place acea muzica, sunt multi care o adora, sunt multi care nu. Oricum in viata fiecare are gusturi diferite, nu toti suntem la feli,
Cum ei canta manele, asa canta si altii pop, rock, rap, hip-hop, etc si nu canta neaparat k le place la toata lumea, nu la toti le place, canta doar pentru cei care le place acea muzica
pa'pa

| Mya a răspuns:

Sunt niste inculti! Poate nu toti... dar majoritatea! Iar versurile alea despre "faima, bani, dusmani..." sunt oribile!

| Mo a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... unii dintre ei chiar au voce, dar altii deloc! Unele melodii sunt frumoase, melodii in care te poti regasi dar sunt si foarte multe melodii fara sens, facute de niste oameni periculos de dezechilibrati. Dar cum am mai spus, ascult cu placere toate genurile muzicale. Daca imi place o melodie o (re)ascult, daca nu, nu!

| greg a răspuns:

Inculti, talentati si le place viata.

| selef a răspuns:

Ar trebui castrati sa poata canta subtire.

| selef a răspuns:

Ar trebui castrati sa poata canta subtire.

| ka2 a răspuns:

Niste "carnati", pe care alti "carnati" ii fac oameni fiindca le asculta "sfaraiala" (muzica)