| CinevaNou a întrebat:

Ce parere aveti despre manelisti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre maneliști (cântăreți) am următoarea părere: majoritatea-s țigani, așa că paralizează creierul ascultătorilor pentru a le fura banii și intelectul. Și prinde bine! Fac versuri în grabă, agramate, cu tente telenovelistice, pline de clișee și lipsite de artă sau originalitate, tocmai ce îi interesează pe ei (sau sunt prea ignoranți să vadă murdăria). Ritmul ăla zici că e o vomă de instrumente, așa de prost sună!
E o muzică de foarte proastă calitate din orice punct de vedere. Dar, dacă prin asta câștigă ei bani în timp ce alții își rup o lună spatele muncind pentru ceea ce ei câștigă într-o zi la o nuntă, bravo lor, ce să zic.

Despre cei ce ascultă, prefer să cred că ori sunt prea orbi să vadă, ori se regăsesc în teme și nu caută ceva mai profund (sau nu pot digera?), ori că nu au găsit încă o muzică ce să îi acapareze.

12 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Cea mai proasta, insa incerc sa ii ignor cat de mult pot, de obicei.

| mona a răspuns:

manelistii nu sunt genul meu

| irina20 a răspuns:

Eu cred ca oamenii care-s foarte suparati pe manele in general habar au ce-i deranjeaza...
In primul rand muzica nu defineste omul!
Daca tu ai manca varza si mie nu mi-ar placea de ce ti-as adresa tie cuvine josnice sau celor din piata care o vand? Pe bune...
Nu ascult manele dar nici nu-mi acopar urechile cand le aud.Nu ma intereseaza cati bani fac unii din ele, ca n-au ritm sau logica sau orice altceva.Atat timp cat nu ma afecteaza, de ce mi-ar sta in drum.
Vreti sa-mi spune-i voi ca faptul ca asculti manele iti "fura intelectul".Ce varsta aveti?

| morningstar a răspuns:

N-am nimic cu ei. Am ce am cu muzica lor. Nu gasesc nimic frumos in versurile si in melodiile lor.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Sunt oameni, fiecare cu principiile lui. big grin
Fiecare ascultă ce-i place, ce îl caracterizează. Dacă muzica aia le place... hasta la vista!

| Fridăm a răspuns:

Niciuna. Atâta timp cât nu-şi etalează Salamu' de faţă cu mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Fiecare asculta ce ai place din cate stiu eu gusturile nu se discuta se respecta pentru ca atunci cand respecti pe altul te respecti in primul rand pe tine.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ţărani.nu ai ce vorbi cu ei.

| τττ a răspuns:

Bună.
Nu îi suport.Dar prefer să tac, știu că sunt maneliști în acest site deoarece am văzut la playlist-ul lor manele.
Melodii fără ritm și fără bun simț.
Până la urmă, sunt și ei oameni, nu?
Pa, pa.

| FearOfTheDark a răspuns:

Despre manelisti am cea mai proasta parere posibila.

| JeffRider93 a răspuns:

Cand spun "manelisti" ma gandesc la niste oameni care n-au ce face si compun piese fara nici o noima (mare parte), se dau smecheri cu vilele lor cu geamuri din aur care pun pariu ca sunt furate sau castigate la pariuri, au masini de fite care ii fac sa para si mai "cretini" si poarta lanturile alea de aur care ii fac sa para tigani.Nu o zic cu rautate si sper ca te-am ajutat :]

| Roxxy95 a răspuns:

Foarte proasta.