| Noname69 a întrebat:

Ce parere aveti despre wrestling? Este asa cum se aude ca e trucat sau nu?

20 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Uita-te la filmul The Wrestler, vei intelege tot.

| Loly a răspuns:

Este trucat, dar o mare parte din el este adevar.Adica sa fim seriosi.atunci cand un wrestler sare pe altul de pe corzi cum sa se opreasca el ca sa nu il loveasca pe cel pe care aterizeaza. E imposibil. Dar oricum ar fi, important este ca are multi fani, tot timpul arenele sunt pline si asta conteaza.Si nu e tot timpul numai bataie...sunt si unele faze cu adevarat amuzante. Mie imi place wrestlingul foarte mult, ma uit de 2 ani.Chiar daca multe persoane spun ca nu avem nimic bun de invatat de la el eu nu sunt de aceeasi parere... putem invata de la wrestleri ca John Cena sau Shawn Michaels ca nu trebuie sa ne dam batuti niciodata, sa luptam pentru visele noastre si asta e cel mai important.Nu imi pasa daca unii carora nu le place wrestlingul imi vor da stupid sau nefolositor, asta e parerea mea si nimeni nu mi`o poate schimba. Mie chiar imi place wrestlingul asa fake sau adevarat cum e.

| Broadband a răspuns:

E foarte trucat. am vazut tot cum se regizeaza. sub ring sunt numa microfoane sa amplifice cazaturile alora, ei doar se fac ca se lovesc. e foarte mare trucaj acolo. si daca se gaseste unu ca nu e asa, sa demonstreze.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

@SUNNY
Dacă acele lupte ar fi pe bune, după fiecare meci ar trebui să vină câte o salvare.
Wrestlingul este doar spectacol ieftin, dar care face mulţi bani.
Până şi când se lovesc cu scaunele (căci am văzut că subiectul este la modă) ei o fac doar în puncte bine stabilite (de obicei pe spate, prin zona umerilor, care e cea mai bine protejată parte a corpului) care să nu fie foarte dureroase şi nici periculoase.
E adevărat, se mai accidentează, chiar se lovesc, doar că loviturile şi locul loviturilor, precum şi schemele lor au fost exersate astfel încât să pară periculoase şi dureroase, însă nu sunt aşa cum ar trebui să fie.

| RaR a răspuns:

Trucat

| Andy04 a răspuns:

Mie imi place mult wrestlingu!
Cateodata este trucaj iar cateodata adevarat!
De exemplu cand se bat unii cu scaunele se lovesc de adevaratelea!
Te rog Funda!

| Myssteriusthanlife a răspuns:

Buna eu nu pot sa iti spun clar daca este trucaj sau adevarat
uitate in ce hal se bat
nu stiu dar mie nu mi se pare ca este un trucaj de exemplu aseara a fost o lupta de wrestling si s-au batut cu scari cu scaune si unuia i s-a spart capu as si cand sa batut jon cena cu hmm nu mai stiu cum il chema jon cena a doborat 50 de scaune de metal pe el si a aruncat o platforma de lemn pe el
si a mai fost o lupta in care pe unu la loat salvarea +ca unuia i s-a rupt piciorul i-a dat cu scaunul in cap deci
foarte multe eu una nu cred ca asa ceva ar fi trucaj sincer la felul cum se omoara acolo laughing
numai trucaj nu e

pa pa

| teodor10 a răspuns:

E facatura, inainte sa faca vreau salt de ala spectaculos laughing daca stai si te uiti la fetele lor parca isi zic "cum sa sar sa nu-l lovesc" laughing

| Dymytros a răspuns:

Imi pare rau dar e trucat wrestlingul.Aia doar se prefac ca se bat.

| soare a răspuns:

Da asa este 99% sunt trucate doar payperwiew-urile alea importante nu sunt trucate.>big grinbig grin

| sk823 a răspuns:

Super fake!

| SmecherutzuTau97 a răspuns:

Da este un trucaj. A fost si un reportaj la televizor cum se fac manevrele sa nu doara si alte chestii.Si da mai sunt si accidente. Sper ca te-am ajutat funda plzbig grin

| OnuOnulică a răspuns:

Wrestling insemna manevre.
Ei nu sunt actori platiti cum spun uni.
Ei sunt niste sportivi care muncesc in jur de 10 ani ca sa invete sa faca toate manevrele corect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este trucat, iar de aceea nu-mi place.Imi dai funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie multi prieteni mi-au spus ca bataile sunt trucate, regizatethinking da par super reale :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sant sportivi de performanta. loviturile sunt discutate dinainte, iar ei stiu cum sa se loveasca, pentru a nu se rani.scaunele si toate alea cu care se lovesc, sunt din materiale usoare.se rup dar nu provoaca rani sau durere.nu la muschii lor. daca esti atent/a loviturile sunt date cu muschii, cele cu pumnul sunt lovituri de fullcontact, iar cazaturile sunt mai mult pe scena cu lovituri de brat, antebrat iar efectul loviturii este amplificat de cel ce o primeste prin miscari bruste de cap, parand ca chiar a fost lovit.sant buni actori in ceia ce fac.si nu ma mira.la cati truditi ii urmaresc si platesc o groaza de bani, pentru a vedea niste asa zise lupte.noi platim ei se distreaza.alinu stiu ai curaj sa stai intins/a si eu sa sar de pe corzi drept pe tine? ai vazut cat sunt de grei acesti luptatori? doar nu crezi ca sunt de piatra? ce Dumnezeu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa fie adevarat daca la cum se lovesc inca nu am vazut un picur de sange; pai ar trebui sa fi KO dintr-un singur pumn...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wrestling-ul nu a fost trucat pana in la finele anului 2008, din 2008 a inceput era PG(acordul parintilor) si astfel wrestlingul a devenit regizat!
Sper ca te-am ajutat!

| LuffySecondGear a răspuns:

Eu cred ca nue da poate e trucat eu zic ca nu e

| HELOOOO a răspuns:

Da cel care il vezi la TV in Romania este trucaj.Asta nu este trucaj:
http://www.youtube.com/watch?v=3B01yLhecVw