| sharpeyhanna a întrebat:

Ce sa fac cand ma plictisesc?

Răspuns Câştigător
| adr1an0 a răspuns:

Te joci Football Manager 2009 happy

194 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa castigi niste bani stand in fata pc doar 3min/zi?
Acum ai ocazia, te inscrii si primesti 0. 01$ pentru fiecare click dat pe cele 4 reclame. Important este sa fi constant, sa intri in fiecare zi pe contul tau NeoBux si sa deschizi cele 4 reclame dand click pe butonul albastru. Suma minima de plata este de 2$, dai your payment.
Dupa ce te inscrii ai acces la forum, si poti sa te convingi
de cat de multi bani se pot castiga. Bafta!
Acceseaza linkul :http://www.neobux.com/? rh=58534E4950455258

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singura sansa sa scapi de plictiseala e asta... Vrei sa castigi niste bani stand in fata pc doar 3min/zi?
Acum ai ocazia, te inscrii si primesti 0. 01$ pentru fiecare click dat pe cele 4 reclame. Important este sa fi constant, sa intri in fiecare zi pe contul tau NeoBux si sa deschizi cele 4 reclame dand click pe butonul albastru. Suma minima de plata este de 2$, dai your payment.
Dupa ce te inscrii ai acces la forum, si poti sa te convingi
de cat de multi bani se pot castiga. Bafta!
Acceseaza linkul :http://www.neobux.com/? rh=58534E4950455258

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai buna solutie culcate laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saty si te plictisesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vino pe la minelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Danseaza.eu asta fac si este super... funditzzza?:Xbig grinbatting eyelashes

| Carmen100 a răspuns:

Sall!big grin Poti sa:
-scrii poezii amuzante
-sa te uiti la un film
-sa te joci cu prietenii(sau sa te intalnesti cu ei)
-sa vorbesti la telefon cu ei
-sa faci farse la telefon
-sa te joci cu acuarelele ( gen sa te manjesti pe maini si apoi sa le pui pe o foaie)
-sa te joci pe telefon
-sa te joci cu sora/fratele (daca ai)
-sa sari coarda
-sa desenezi chestii amuzante pe o foaie
-sa iti faci poze amuzante
-sa iti faci cont pe conquiztador( e f tare)
-sa intri pe facebook(daca ai)
-sa iti faci unghiile
-sa iti faci parul(incerarca coafuri la nimereala, eu am gasit o gramada)
-sa faci parada modei cu hainele parintzilor
-sa iei tocurile mamei si sa te plimbi prin casa
-sa iei 2 suluri de hartie si sa te "imbraci" cu ea
-sa faci origami
-sa faci "retete" (gen o lingura de otet. doua linguri de scortisoara, patru linguri de faina etc.)
-sa te uiti la filmulete amuzante
-sa cauti haine sau pantofi pe net
-sa faci karaoke (chiar daca nu ai voce)
-sa dansezi
-sa cautzi poze amuzante
-sa raspunzi la intrebari pe TPU
-sa strivesti muste
-sa cauti povesti de groaza
-sa te uiti la poze(si pe net si in albumul foto)Mergi la un picnic impreuna cu amicii.
- Scrie-i o scrisoare unui bun prieten aflat la mare distanta de tine.Messengerul, emaiului si telefonul nu iti permite intotdeuna sa te deschizi si sa comunici asa cum ti-ai dori.
- Perfectioneaza-ti abilitatile de fotograf.
- Pregateste un pranz sau o cina pentru familia ta sau amicii tai.
- Scrie o poezie (sau mai multe).
- Deseneaza ori picteaza intr-un parc sau un alt loc pitoresc.
- Mergi intr-o tabara.
- Fa o vizita la tara, eventual la bunici.
- Incepe sa scrii un jurnal in care sa consemnezi ceea ce faci dar si gandurile ori sentimentele tale intime.
- Organizeaza impreuna cu prietenii o formatie de rock, folk, punk, gothic sau orice alt fel de muzica.
- Inventeaza un nou tip de sandwich.
- Plimba-te printr-un parc, o padure si gaseste 10 tipuri diferite de flori sau incepe sa iti faci un ierbar.
- Fa-ti un blog sau un website.In acest fel te vei obisnui sa scrii, vei invata lucruri noi despre internet si vei putea sa iti exprimi ganduirle si opiniile catre o multime de oameni.
- Citeste cartile pentru care nu ai avut timp pana acum, de care ai auzit sau pe care ti le-au recomandat cunoscutii. Eventual inscrie-te ori mergi la o biblioteca.
- Mergi, in compania amicilor, intr-o excursie cu cortul prin imprejurimile localitatii tale.
- Inventeaza un nou dans.
- Ajuta o persoana in varsta la gospodarie.
- Viziteaza o gradina zoologica.
- Invata o limba straina sau perfectioneaza-ti cunostiintele despre una pe care o stii deja.
- Citeste-i o poveste fratelui / surorii mai mici.
- Viziteaza o alta tara.Ah, banii, banii, banii!
- Apropo de bani... Daca esti destul de mare, ia-ti o slujba temporara. Desigur, cu acordul parintilor.
- Alatura-te unui grup ecologist si participa la actiuni de protejare a naturii.
- Invata un nou sport sau initiza pe cineva in tainele unui sport pe care deja il cunosti.
- Incepe sa practici yoga sau Tai Chi.
- Mergi la un concert.
- Ai o camera video? Creaza un film!
- Fa-ti un terrarium.
- Mergi regulat la strand, invata sa inoti sau fa cat mai multe ture de bazin pentru a-ti mari rezistenta fizica.
- Viziteaza un muzeu.
- Planteaza ceva nou in gradina.
- Pune-ti la punct arborele genealogic.
- Invata sa faci sa zboare un zmeu.
- Inventeaza un joc de carti.
- Foloseste o busola sau un GPS pentru a face o harta a imprejurimilor casei tale.
- Plimba-te cu bicicleta, rolele ori skateboard-ul.
- Petrece mai mult timp impreuna cu bunicii.
- Compune un cantec.
- Fa-ti niste tricouri personalizate.
- Mergi cu cainele la plimbare.
- Incearca sa rezisti macar o zi fara televizor si / sau calculator.
- Invata un nou joc de echipa.
- Uita-te la filmele tale favorite impreuna cu un prieten.
- Deseneaza sau picteaza potretul celui mai bun amic.
- Incepe sa colectionezi ceva.
- Invata sa descoperi stele si constelatiile de pe cerul senin al serilor de vara.
- Invata sa impletesti sau crosetezi.
- Invata ikebana.
- Aranjeaza-ti si redecoreaza-ti camera.
- Invata sa joci sah, bridge, table, etc.
- Ia-ti un animal de companie (cu acordul parintilor).
- Trimite-i un email unui amic cu care nu ai mai vorbit de mult.
- Treci in revista albumele cu pozele de familie pe care nu le-ai mai vazut de mult.
- Mergi la cinema impreuna cu prietenii.
- Comanda o pizza.
- Citeste in fiecare zi cateva pagini din DEX.In acest fel iti vei imbogati vocabularul.
- Organizeaza o petrecere in pijamale.
- Joaca badminton, frisbee, tenis de masa sau de camp.
- Mergi la pescuit.
- Creaza-ti un jurnal foto.
- Refa-ti pagina de pe site-ul tau social (Facebook, Myspace, Hi5, etc).
- Priveste apusul si / sau rasaritul de soare.
- Schimba-ti look-ul cu o noua tunsoare.
- Fa-ti un CD cu cantecele tale favorite.
Cam asta fac eu cand sunt plictisita. Have funwinking

| Pandicorn123 a răspuns:

Uite cateva sugestii pentru momentele cand te plictisesti.
1) Ai putea juca ceva pe pc ( calculator)
2) ai putea sa te uiti la televizor
3) ai putea sa te plimbi de una singura sau cu prietenii
3) ai putea sa iesi la un film cu prietenii...
4) ai putea sa faci sport
5) ai putea sa faci cumparaturi
6) ai putea citi ceva : o carte, revista...
7) ai putea sa iti faci manichiura si pedichiura
8) in cel mai rau caz ai putea sa te culci
9) ai putea vb cu prieteni pe mess
10) ai putea manca; ei bine asta nu e neaparat laughing
Dar sunt o gramada de chesti pe care le-ai putea face atunci cand te plictisesti cele date mai sus sunt doar cateva exemple dar trebuie sa ai imaginatie.

| Umbra3 a răspuns:

Dack te plictisesti si esti fata :
1, te joci pe PC
2.iti numeri firele de par din cap
3.mergi cu prietenele
4. vorbesti pe net cu baieti
5.stai pe mes
6.joci ceva
7.iti faci parul
8.mergi la un prieten/a

daca esti baiat:
1.te joci la PC
2. faci o laba
3.vb cu fete
4.iesi cu prietena in oras
5.te joci metin2
6.lasi pe una Insar*i**ata
7.te gandesti cum sa faci bani
8.nu mai am idei
9.defapt mai am idei dar mi-e lene sa le mai scriu

| VladBossuletz a răspuns:

Cand te plictisesti te jocii un metin privat

| ImNotPerfect a răspuns:

Pentru ca te plictisesti, iti propun sa citesti o carte, faci niste haine pentru tine adica dintr-un tricou faci un maiou dragut si daca ai tempera il pictezi. Totul depinde de caracterul tau.happy

| mafio0 a răspuns:

Intru pe Bloguri si caut lucruri noi... de ex. http://mafio0.blogspot.com

| irr07 a răspuns:

Kevin, da tie ti-a luat o zi intreaga sa scrii comentul ala?laughing

| laura99mrr a răspuns:

Iti poti suna prieteni, vecinii, colegii...(bine.vecinii tineri), poti sa te plimbi in parc cu prietenul, sa canti singura in casa, (asta fac si eu cateodata. karaoke), sa incerci sa dobori toate recordurile la jocul preferat, sa comentei fotografiile prietenilor de pe vreun site de socializare, poti face multe, sper ca am putut sa-ti fiu de folos

| Covaci_Solomon_1983 a răspuns:

Sunt diferite chesti de facut cand esti plictisit:cel mai bun remediu de a scapa de plictiseala este de a face o baie fierbinte si relaxanta si dupa ce ai teminato bei un pahar cu lapte si o lingurita de miere si te pui in pat, cand te ai trezit gata plictiseala.
2Cauti in gunoiul vecinului poate gasesti si tu ceva interesant si te distrezi cu acel lucru.
3Mergi pana la magazin iti cumperi ceva crocant:pop corn, napolitane, biscuiti,..., etc., si te uiti la un film care iti place.
4Daca esti unul din aceia iubitori de internet va uitati la un filmulet hasliu sau va jucati pe internet pe niste site-uri, niste exemple:kizi-life is fun, miniclip.ro,friv.com,sau ceva cunoscut de voi.
5Daca sunteti genul aaaah ce ma plictisesc in casa!sad iesi la un suc cu prieteni, la o cofetarie, si te giugiulesti cu iubita (daca ai desigur una)happy.

| ana_7237 a răspuns:

Daca esti copil ca mine inventeaza o lume a ta unde faci ce vrei.Te joci,poti fi primar,te indragostesti, te casatoresti, faci copii si apoi ai cresti.Eu asa fac si am 9 ani.Singura faza e ca te plictisesti repede de acest joc.Sincer eu cand ma plictisesc imi place sa ma joc ca nasc,ca fac o operatie, nu stiu, mie imi place duterea dar cand e vorba de o mica injectie in realitate...alerg,fug si fac tot posibilul sa nu o fac.

| mxmsksionutz a răspuns:

Sincera sa fiu eu daca eram in locul tau ma uitam pe net si gaseam jocuri, sau daca nu ascultam muzica si imi faceam temele

| catalinhoticoill a răspuns:

Daca vrei citeste cartea colt alb ii foarte interesant

| catalinhoticoill a răspuns:

Citeste cartea colt alb ii foarte interesant

| iDeeea a răspuns:

Scrii pe ambele fete unei foi "Citeste pe verso".laughing)

| Danielita_4295 a răspuns:

Pai sa citesti comenturi si sa mergi la magazin sa ii ajuti pe parintii tai

| gabriel_8834 a răspuns:

Pai poti sa te duci la cinema si iti iei un coleg de la scoala si mergeti si va uitati la un film eu asa fac imi iau toata gasca si ma uit tongue

| mihapiti a răspuns:

Mergi la prieteni tai

| lolo. a răspuns:

Incearca sa faci lucruri noi.

| piticutsul a răspuns:

Paii nuuu stiu ca si eu ma plictisescccc. de morteeee8-)
love struck

| anna_9771 a răspuns:

Citesti o carte te plimbi cu catelul sau cu prietenii te joci webkinz faci ex in plus la rom sau mate te uiti la televizor etccc... sunt f multe lucruri

| kevin_9551 a răspuns:

De fapt eu am o lista intreaga cu ce poti face:
1.de exemplu poti sa faci prajituri
2. poti iesi afara cu o/un prieten/a si sa iti omori timpul cu el/ea
3. poti sa faci origami
4.chemi un prieten 2 faceti floricele etc. si va uitati la un film
5.sau poti face ca mine stai toata ziua si scrii comentul asta

| lupulverde a răspuns:

Te faci messi
.

| laura99_8636 a răspuns:

Pai eu cand ma plictisesc fac urmatoarele:
ma uit la tv la ceva care ma amuza
stau pe mess prietenii
ies afara
pun muzica si dansez
cant karaoke si mai am o gramada
sper ca am putut sa te ajut intr-un fel multumesc :*:*:*:*:*