| asperger3 a întrebat:

Ce sport de autoaparare im recomandati? Gen karate,judo,etc.
Frecvent mi se fac glume proaste. Vreau sa fac pentru a se potoli respectivii,eu nu ii deranjez, ei da. Daca as stii putina autoaparare as fi lasat in pace.
Ps. Sa fie ceva din Olt(club ceva); varsta 18 ani

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cea mai buna metoda de autoaparare este disciplina si ne-bagarea in seamna.
Dupa un timp se vor plictisi si eventual vor cauta pe altul pe care sa-l sacaie.

| Simon a răspuns:

MMA rulz laughing Stil de karate pentru aparare in principal este Budokai. Dar sincer, poti face orice, de la MMA la Kickboxing, Box etc... oricare ar fi alegerea vei invata sa te si aperi automat. Dar nu te gandi ca va fi usor, e mult de munca, si ai nevoie de foarte multa disciplina. Fa asta pentru tine, nu sa impresionezi pe altii.

| asperger3 explică (pentru Simon):

Corect. Eu vreau numai sa fiu respectat. Respect pe toti dar nuii nu ma respecta.

| Mihaelablabla a răspuns:

MMA. Cate putin din toate.

Întrebări recente