| yleana_9727 a întrebat:

Ce spuneti de persoanele care poarta aparat dentar?

6 răspunsuri:
| Jadis a răspuns:

Ce sa spun? Nimic. Adica nu rad de ele. E esential sa ai un zambet frumos plus ca multe fete isi pus doar pentru a fi la moda, chiar daca nu au probleme cu dantura

| Genesis29 a răspuns:

Sincer pe mine nu ma deranjeaza. Si spun asta pentru ca si eu port aparat dentar. Si acum inteleg ca trebuie sa faca ceva sa isi indrepte dintii. Si eu ziceam inainte: "Valeu, poarta aparat, ce naspa"; "Mama ce tocilar". Si eu nu-s tocilarbig grin
Sper sa intelegi ca asta trebuie sa faca unii oameni!

| VadMelodii a răspuns:

Eu am aparat dentar si nimeni nu rade de mine!

| KellyGreen a răspuns:

Ce naiba as putea sa spun? Poarta și gata. Ce as putea sa spun deosebit despre ei ca pana la urma tot oameni sunt.

| andreeeeeeeea a răspuns:

Unii rad, dar parerea mea este ca daca ai nevoie de asa ceva, nu mai trebuie sa iti pese de parerea altora, il porti un an 2, si pe urma o sa ai dintii frumosi, eu una as purta daca as avea happy nu miar pasa de parerea nimanui, dar daca iti este rusine, poate poti sa il porti doar noaptea, am o prietena care are aparat si il poarta noaptea cand doarme...acum nu stiu ce sa iti zic, poti vorbi cu dentistul

| Laviniaa30 a răspuns:

Eu port aparat dentar si asta nu schimba cu nimic comportamentul prietenilor mei. Ba chiar le place, spun ca e " la moda " laughing. Si sincer mai bine ma simt acum cu aparatul decat ca inainte cu dintii strambi, cand imi era rusine sa deschid gura.
Daca este cineva care are nevoie de aparat dentar si si-l poate permite, il sfatuiesc sa il poarte pentru ca un om cu dantura frumoasa este mult mai apreciat decat unul cu dintii strambi.

Bafta!:*