| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa faca o sefa a clasei?

20 răspunsuri:
| mony_5661 a răspuns:

Pai trebuie sa asiguri curatenia, disciplina. Sa stiii ca toate greutatile cad in capul sefului daca se intampla ceva tu raspunzi. sper sa ai noroc.

| inna a răspuns:

Trebuie sa inveti bine, sa fi responsabila, disciplinata.In unele clase depinde si de popularitate dar cel mai adesea seful clasei este ales cel care invata cel mai bine.Asa ca mult succes si spor la invatat!

Răspuns utilizator avertizat
| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Strange banii pentru actiunile care le faceti, inchide clasa dupa ce se termina orele, cand se intampla ceva cu clasa raspunde seful, sa stie sa vorbeasca bine si frumos cu un profesor, sa fie descurcaret, merge la sedintele consiliului elevilor, isi ajuta colegii, sa-i bata la cap pe toti cand fac ceva gresitlaughing, sa aduca creta/burete daca e nevoie thinking .trebuie sa stie sa faca o persoana sa-l asculte.ai fost aleasa sefa clasei? felicitari si succes la scoalawinking happy

| alessyca a răspuns:

Are multe de facut iar aceasta "functie " e foarte naspa. de ce? daca un prof zice de exemplu' cine vrea sa citeasca nu stiu ce chestie si nu se ofera nimeni o sa sara niste "colegi buni" cu gura:sefa clasei... daca nu e disciplina in clasa, cine cade? sefa clasei... o sa te puna sa invoiesti la profi toata clasa si dupa tu o sa cazi naspa...ma rog mie mi se pare o pierdere de timphappy

| ProAlecks a răspuns:

O sefa a clasei trebuie sa ii corecteze pe copii care au gresit sa starga tabla etc etc... cam asa... imi dai premiul 1? laughing

| kikinoname a răspuns:

Trebuie sa nu tina parte prietenilor ei!
Si sa respecte regurile.

| lalalala a răspuns:

O sefa clasei trebuie sa injure handicapata de diriginta ca din cauza eu nu mai is eu sefa claseicrying(( ca nu ma asculta nimenicrying acum la mine sa faceti tregedie vacilor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai... sa apere si sa sustina interesele elevilor... sa nu lasa o clasa sa se duca in extreme... sa propune si sa coordoneze proiecte si sa nu umble cu para la dirighee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Şefa clasei nu trebuie să vă şteargă vouă tabla sau să vă aducă în fiacare săptămînă burete nou, ea trebuie doar să le amintească celor care trebuie să facă acest lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O sefa a clasei in primul rand trebuie sa fie un lider si sa-i inteleaga pe toti.sa se poarte de la egal la egal si sa stie sa fie sef...adica sa nu se poarte urat, sa fie un exemplu nu neaparat la invatatur(dar nici sa nu fie chiar corijent, sa fie intre copii buni si f buni)...pai mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Io nu prea stiu ce trebuie sa faca o sefa a clasei da dar va rog sa-mi dati niste sfaturi pentru ca in data de 15. 02. 2010 voi fi sefa clasei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa aiba grija de classa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hey, Tzall!
Mă numesc Adéé și sunt clasa a 7a A! ღ
Sunt șefa clasei de2ani adica din a 5aღ!
Este și frumos și dificil sa ai aceasta„ functie„de lider.
Este frumos fiindca ești oarecum apreciat de toti de la elev la profesor.luat in considerare a fi un elev cu o capacitate deosebita de invatare.responsabil.cu capul pe umeri!
Însă ai și responsabilitați raspunzi de clasa, de elevi.trebuie sa fi permanent atant la tot ce se întamplă!
Ce pot sa spun este sa tii pasul. sa înveti.sa iti impui clar punctul de vedere. sa nu fi prea aspra dar nici prea blanda.sa fi corecta si inteleapta! Totul va fi ok! Felicitari! Bafta! Și nu te stresa prea mult!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu de aceea am intrat si eu pe saitul acestalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa fie idioata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O sefa a clasei trebuie sa faca totul...sa asigure linistea...sa raspunda profesorilor daca ceva este in neregula.etc etc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai tu trebuie sa detii disticiplina in clasa, sa sa stai cuminte in banca ta ca sai poti vedea pe alti ce prostioare fac, sa nu ii lasi sa faca balamuc mare pentru ca totul o sa pice pe capul tau si tu o sa raspunzi, ci nu ceilalti. Sper sa ai succes! Iti urez noroc! Bafta!

| DaughterOfMoon a răspuns (pentru alessyca):

Hey! In legatura cu exprimarile gen' "Sefa clasei", te aprob! Am parte de aceeasi soarta cu sefia astawinking

| Lavinia_Madalina_1997 a răspuns:

Dupa parerea mea sefa clasei trebuie sa fie o persoana responsabila, care isi spune punctul de vedere oricand este nevoie, isi poate tine restul colegiilor 'in frau" si are o relatiie buna cu, cadrele didactice.